Z nominačního závodu na ODM si vezeme 3 nadějné výsledky a mnoho osobních rekordů

Ve sváteční středu 8.5. se v Třebíči konal Nominační závod na Olympiádu dětí a mládeže za kraj Vysočina. K závodům bylo nominováno celkem 8 nejlepších zástupců našeho žactva – 2 mladší žáci, 4 mladší žákyně a 2 starší žáci. Všichni si zaslouží velkou pochvalu, někdo za výkony a někdo za statečnost.

Mladší žáky zastupovali Prokop Fridrich a Míša Hubáček. Na Prokopových výkonech se bohužel stále podepisuje několika týdenní tréninkové manko kvůli nemoci během předjaří. Výkony tak nemá moc smysl hodnotit, jak rychlost, tak síla zatím chybí. Rozhodně si však zaslouží ocenit bojovnost – hned při prvním skoku si tretrou roztrhl holeň, přesto odskákal všech 6 skoků a odběhl 60m. Míša se v dálce dlouho nemohl srovnat s rozběhem – ale nakonec to vyšlo a výsledkem je 3.místo a krásný nový osobák 420cm. Výkonnost mladšího žactva je obzvláště u chlapců velmi ovlivněna fyzickým vývojem, oba kluci tak nemohli v běhu na 60m konkurovat klukům fyzicky vyspělejším a dosažené časy určitě k nominaci stačit nebudou, přestože kluci doběhli na 3. a 4. místě.

To mladší žákyně si na 99% nominaci vybojují – Viki Nováková ukázala, že je nejen skvělá půlkařka, když vyhrála 800m v novém osobáku 2:29,26, ale je také velmi rychlá a vyhrála 60m také v osobním rekordu 8,61s. Na šedesátce bojovaly i Ella Vencovská a Kája Stránská. Ella výrazně vylepšila svůj rekord z minulého týdne a časem 8,72s skončila těsně na skvělém 4.místě. Kája měla za sebou už dálku, zaběhnutý čas jí na osobák nestačil a skončila 11. Rekord 424 cm si však Kája veze v dálce, kde ještě před posledními pokusy byla na 2.místě, bohužel ji však nakonec ještě dvě dívky přeskočily, nicméně i 4.místo je skvělé a ještě zkusíme zabojovat na závodech které Káju čekají.

Jedinou zástupkyní Jiskry ve vrhačských disciplínách byla Nikola Petrlíková v hodu oštěpem. Nikola vypadala v rozhazování velmi dobře a těšili jsme se, co předvede v závodě. Tam jí bohužel pokusy tak moc dobře technicky nevyšly, přesto si Niki veze také nový osobák 22,12m a 5.místo a hlavně ví, že se může ještě výrazně zlepšit.

Mezi staršími žáky nás zastupoval Filip Koreček a Vojta Doležal. Filip si dělal zálusk na jedno z míst na ODM a běžel 1500m skvěle, dlouho byl ve dvojici s jedním ze soupeřů odskočený od ostatních, ale 3 vzadu se nehodlal vzdát a tak to 50m před cílem vypadalo na černého Petra právě pro Filipa. Závodník který je doběhl si však špatně rozložil síly a 10m před cílem mu tzv.vyply nohy – upadl a Filip si tak doběhl v osobním rekordu 4:41,29 pro 2.místo. A my Filipovi držíme palce, aby to na tu olympiádu vyšlo!

U Vojty jsme trošičku doufali, že by v běhu na 300m mohl překvapit. Vojta běžel slušně, čas 43,93s je nový venkovní osobák a je 0,3s za halovým osobákem. Na nominaci však bohužel nestačí, Vojta doběhl 9.

Výsledky trenéry potěšily, byť jsme doufali, že třeba čas Elly Vencovské či skok Káji Stránské by mohly přinést nominaci, ale ještě není všem dnům konec. I Nikoli ještě může závod mladšího žactva na domácím stadionu pomoci. Budeme všichni držet palce.

Závěrem nutno zmínit, že se závodů z různých důvodů bohužel nezúčastnili 3 naši mladí atleti, u kterých by byla velká šance na nominaci – Adélka Karasová má po operaci kolene a výška se tak na olympiádě musí obejít bez ní. Elišku Plnou čeká seriál ME v autokrosu a tak šel pochopitelně oštěp stranou. Třetím želízkem mohl být Lukas Kučera, který však bohužel účast odmítl. O nominaci mohl zabojovat v oštěpu i Standa Ludvík, který si však před týdnem ošklivě zlomil ruku.

Všem reprezentantům Jiskry děkujeme za bojovnost a předvedené výkony a držíme palce, nominace se uzavírá až 19.5.!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

15.5. Pohár rozhlasu, Havlíčkův Brod

Ve středu 15.5. jsme uspořádali okresní kolo Poháru rozhlasu, přičemž si odbyla ostrou premiéru havlíčkobrodská cílová kamera (nepočítáme-li oddílové závody). Hned úvodem je nutné pochválit