Tréninkové skupiny

Tréninkové skupiny neodpovídají přesně věkovým kategoriím, spíše schopnostem a dovednostem jednotlivých dětí, případně dalším důvodům.

O skupiny kategorie přípravky se starají především naše zkušené trenérky. Minipřípravka má za cíl rozvoj pohybových dovedností, rychlosti a obratnosti dětí především formou her. Starší přípravka pak již seznamuje děti se základy všeobecného atletického tréninku, základy atletických disciplín a s pravidly závodů, s důrazem na rozvoj rychlosti a obratnosti a získávání správných pohybových návyků.

Skupiny mladšího a staršího žactva jsou doplněné i o šikovné děti věkové kategorie starší přípravka. V rámci obecného atletického rozvoje se o děti starají trenéři všech technických i běžeckých disciplín. Děti si prohlubují technické dovednosti jednotlivých disciplín, stále s důrazem na rozvoj rychlosti a obratnosti, ale už i kondice a síly.

Skupiny Dorostu, Juniorů a Dospělých se pak dle specializace atletů věnují výkonnostnímu atletickému tréninku s důrazem na rozvoj dovedností a schopností v jednotlivých disciplínách, správné technice.