Atletika logo

Tréninkové skupiny

Tréninkové skupiny neodpovídají přesně věkovým kategoriím, spíše schopnostem a dovednostem jednotlivých dětí, případně dalším důvodům.

O skupiny kategorie přípravky se starají především naše zkušené trenérky. Minipřípravka má za cíl rozvoj pohybových dovedností, rychlosti a obratnosti dětí především formou her. Starší přípravka pak již seznamuje děti se základy všeobecného atletického tréninku, základy atletických disciplín a s pravidly závodů, s důrazem na rozvoj rychlosti a obratnosti a získávání správných pohybových návyků.

Skupina mladšího žactva je doplněná i o šikovné děti věkové kategorie starší přípravka. V rámci obecného atletického rozvoje se o děti starají trenéři všech technických i běžeckých disciplín. Děti si prohlubují technické dovednosti jednotlivých disciplín, stále s důrazem na rozvoj rychlosti a obratnosti, ale už i kondice a síly.

Skupiny Staršího žactva, Dorostu, Juniorů a Dospělých se pak dle specializace atletů věnují výkonnostnímu atletickému tréninku s důrazem na rozvoj dovedností a schopností v jednotlivých disciplínách, správné technice.

BBS (Brychtova běžecká skupina) se pod vedením mistra světa v horském běhu Jirky Brychty věnuje veteránské a hobby atletice se zaměřením na vytrvalostní a krosové běhy. Pro mnoho členů skupiny jde o doplňkový trénink k triatlonu apod. Rovněž je možné se s BBS připravit na kondiční testování v zaměstnání (policie, HZS, armáda), na přijímací řízení v těchto složkách či na VŠ.