2.kolo KPD = druhý oddílový rekord Vojty Trachtulce a mnoho dalších skvělých výkonů

V neděli 5.5. se za příjemného atletického počasí konalo v Třebíči 2.kolo KPD mužů, žen, juniorů dorostu a žactva. Oproti prvnímu kolu se lehce změnily disciplíny, a tak jsme tentokrát museli oželet výkony například našich oštěpařů či tyčkařů. Jak jsme se již zmiňovali minule, při počtech startujících se nemá smysl bavit v kategoriích juniorů a dospělých o závodu družstev, to má smysl až od úrovně dorostu, kde nás potěšili kluci 3.místem. Nicméně stále platí, že primární volba disciplín atletů odpovídá jejich zaměření a nikoliv lacinému sbírání bodů v neobsazených, či málo obsazených disciplínách.

Kategorie žákyň je letos v našem oddíle slabě zastoupená – z 5 starších žaček je Adélka po operaci, další jsou delší dobu nemocné a Eliška je špičková pilotka buggyny a F4, takže jsou její priority pochopitelně jinde. Zastupovaly nás tak „pouze“ 2 mladší žákyně, avšak ty si mezi 152 startujícími v jejich kategorii vedly skvěle. Obě startovaly na tratích 60m a 300m. Viki Nováková potvrdila běžeckou formu, na 60m zaběhla čas 8,67s, byla 13., Ella Vencovské to tentokrát běželo o něco pomaleji, přesto čas 9,18 je slušný. Parádu předvedly holky na trati 300m, kde Viki zaběhla v sólo závodě čas 45,66s a zařadila se na 8.místo v ČR tabulkách mladších žákyň a zapsala se také do oddílových rekordů! Ella se nenechala zahanbit, a časem 47,16s je v tabulkách ČR 21.

V kategorii žactva máme letos samé běžce, proto je z mladších doplnili Lukas Kučera a Míša Hubáček. Tomu se tentokrát moc nedařilo, ale snad si to schovává na závody ml.žáků. Lukas byl o něco pomalejší než v Jihlavě, přesto byl s časem 8,69s třináctý a je stále nejrychlejší v ml.žácích na Vysočině. Svoji dominanci potvrdil i v dálce, odkud si veze nový osobák 441cm (15.místo). Bohužel si však natáhl tříslo, tak snad se dá do dalšího víkendu dohromady.

Nejlepšího výsledku mezi žáky dosáhl Filip Koreček na trati 1500m. Takticky zvládnutým během zvítězil a posunul si osobák o plných 15sekund na 4:45,54, když na druhého v cíli měl náskok 6s a zařadil se na 28.místo v ČR. Na trati 300m nám chyběl nejlepší žák Vojta Doležal, David Kocman a Zdenda Pecen zaběhli svůj standard, kdy david stlačil čas pod 45s na 44,09s.

Jak jsme již zmínili, dařilo se v kategorii dorostenců, kde sice chyběla tyčka a oštěp, ale i tak padaly skvělé výkony. Hned 3 osobáky si udělal Vojta Trachtulec – poprvé startoval na těžké trati 110m překážek, které ho čekají za měsíc na MK v desetiboji. Do optima měl výkon sice daleko, přesto se Vojtovi podařilo být třetí a časem 17,77s přepsat oddílový rekord, což je velmi slibné! V dálce má Vojta slabiny, na kterých postupně pracujeme, výkonem 536cm vyrovnal svůj halový osobák a získal 4.místo. Do třetice osobák a druhé čtvrté místo zapsal Vojta na 400m časem 56,94s. Na stejné trati startoval i Vašek Švásta, čas se mu pod minutu stlačit nepovedlo, ale šesté místo za 60,90s je slušné. Třetím mušketýrem byl Ondra Koubek. Ten posunul osobní rekord v disku už na 24,77m a odnesl si 5.místo, lepší umístění (4.), byť za osobákem z minulé středy zaostal o pár cm, přinesl výkon 9,26m v kouli.

V dorostenkách jsme museli lehce improvizovat u Báry Moravcové – oštěp a tyč nebyly, na překážkách se v týdnu zranila, tudíž jsme zvolili doplňkově dálku a tratě 100m a 400m. V dálce Bára ukázala 451cm a skončila 6., na 100m 14,20s, 400m je už u Báry na hraně, přesto čas 66,70 a 5.místo byly skvělé. Na čtvrtce Baru doplnily i Bára Bouchnerová a Hanka Kvanková, obě běžely nad 70s a skončily bez bodů. Škoda, že Bára B. taky neskákala dálku. Kačka Moravcová stále léčí přitahovač na stehně, tudíž se zatím musí vyhýbat běžeckým disciplínám a tyčce. Ale v Třebíči už byl její oblíbený disk a tak si rovnou vylepšila osobák na 18,16m a skončila 6. Koule jí nevyšla tak dobře jako v Jihlavě.

V kategorii žen startovalo celkem 9 závodnic, asi tak není divu, že v dálce, výšce i štafetě byl zastoupen pouze náš oddíl. Nebudeme tedy hodnotit umístění, ale výkony. Kačka Douchová předvedla obrovského bojovného ducha, po ošklivém pádu na překážkách ve čtvrtek byla sice zafačovaná jako mumie, nicméně 100mpř zvládla v čase 18,16s. Přes bolestivé dopady se v dálce stále zlepšuje, nyní už na 436cm. Ve výšce jí úplně nevycházel rozběh, 144cm je ale s ohledem na tělesný stav dobré. Ve výšce překvapila Šárka Aubrechtová novým osobákem 152cm. Technicky to zatím není úplně ono, ale potenciál je určitě veliký. V dálce pak Šárka ukázala, že trenérova slova o 5m hranici nejsou nesmyslná – atakovala ji opakovaně, při výkonu 492cm měla 40cm nedošlap, a my věříme, že na domácím stadionu zatřese i oddílovým rekordem. Škoda, že nám tentokrát chyběla Kája Michelfeitová, skokanské podmínky byly skvělé.

Ve štafetách na 4x100m jsme museli lehce kombinovat, dorostence Vojtu a Vaška tak doplnili žáci David a Zdenda a doběhli 3. v čase 51,45s. Dorostenky jsme bohužel nebyli schopni postavit, proto se Bára s Bárou přidaly k Šárce s Kačkou a zaběhly solidní čas 53,62.

Příští kolo bude svátek na domácím stadionu, proto si všichni zapište do deníčků 22.6. a přijďte fandit!!!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

15.5. Pohár rozhlasu, Havlíčkův Brod

Ve středu 15.5. jsme uspořádali okresní kolo Poháru rozhlasu, přičemž si odbyla ostrou premiéru havlíčkobrodská cílová kamera (nepočítáme-li oddílové závody). Hned úvodem je nutné pochválit