Atletika logo

Mladší žactvo odstartovalo soutěž družstev skvělými výkony i zraněními

V loňském roce obsadili mladší žáci 3.místo v KPD, byli jsme proto zvědaví, jak se jim povede letos.

K závodu jsme vyrazili se 7 mušketýry a 10 mladými dámami. Bohužel už týdnu odstartovala série zranění, která omezila výkon družstev – chyběl Standa Ludvík, který si před nedávnem zlomil ošklivě ruku, v pátek „odpadla“ Niki Petrlíková, která si ukopla palec. V průběhu závodu pak hned po hodu kriketem odstoupil náš největší dodavatel bodů Lukas Kučera pro natažené tříslo a Honza Klofáč kvůli naražené patě. přesto se klukům podařilo obsadit skvělé 2.místo za Třebíčí, dívky byly 4.

Mezi 85 dívkami byla v pětiboji nejlépe umístěná Viki Nováková (5., 2003 b.), následovaná Ellou Vencovskou (8.) a Zuzkou Brigantovou (23.). Mezi 33 kluky se nejlépe umístil Míša Hubáček (7., 990 b.), druhý byl Fanda Nehyba (12.) a Max Melechovský (15.).

Každý ze závodníků si vcelku pochopitelně vybral slabší disciplínu – Viki a Míša hod kriketem, Prokop s Kájou měli těžkou krizi na 800m. Většina také měla disciplínu, která jim vyloženě sedla – Vendy Trachtulcová s Viki Piklovou třeba skvěle házely. Přesto chceme všechny moc pochválit, že nikdo nevzdal ani zmíněnou „půlku“ ani nespadl na překážkách. Potěšilo také množství osobních rekordů – velkou radost nám udělala Ella Vencovská vítězstvím na 60m ve skvělém čase 8,57s, čímž se zařadila na 1.místo krajských tabulek a silně si řekla o nominaci na ODM. Ella si udělala i krásný osobák v dálce 417cm. Ještě lépe se v dálce vedlo Karolíně Stránské, která skončila 4.v osobáku 429cm. Mezi kluky byl v dálce 2. Míša Hubáček v rekordu 427cm. ke 4m hranici se přiblížila Zuzka Brigantová (392cm).

Hezký osobák v kriketu má i zraněný Lukas Kučera 45,17m (poprvé přes 45m), o téměř 13m si zlepšil osobák na 31,18m Honza Klofáč, třicítku poprvé přehodila i Vendy Trachtulcová (30,89m), přiblížila se Viki Piklová (28,92m).

Překážky jsme zkoušeli jen 2x a to se toho moc stihnout nedá, nejlépe doběhla Ella Vencovská na 13.místě za 12,05s.

Hladkou šedesátku vyhrála Ella (viz.výše), následovaná Viki Novákovou (8,68s). Poprvé se pod 9s vešla i Zuzka Brigantová 8,93s a Kája Stránská 8,95s. Klukům se moc nedařilo, jak Míša, tak Prokop běhali v zimě mnohem rychleji.

Trať 800m nám pak přinesla druhé vítězství – v nejrychlejším čase dne v sólozávodě vyhrála Viki Nováková za 2:41,25, pod tři minuty se vešel i Míša Hubáček (4. za 2:56,81), kousek chyběl Maxovi Melechovskému (9., 3:00,09) a Elle Vencovské (3:00,99).

Určitě je potřeba také zmínit první start za Jiskru v podání našeho nováčka Mikuláše Břízy – Miki gratulujeme a držíme palce do dalších závodů!

Pochvala za reprezentaci oddílu náleží i Slávkovi Korečkovi, který se ujal funkce startéra 🙂

Děcka děkujeme za bojovnost, pětiboj není snadný, za týden se představíme na domácím stadionu ve svých oblíbených disciplínách.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality