Atletika logo

Tyčkařská pohádka točí svůj druhý díl

Vždy když padne nějaký oddílový rekord, přemýšlíme, jaká zvolit slova a jak „plýtvat“ superlativy, aby vám takové informace nezevšedněly… Ale prostě nám to nedá a musíme se zase radovat!!

Holky Moravcovy poprvé startovaly v ll.lize žen – hostují za Jihlavu – a hned se v Táboře zapsaly opravdu skvěle. Dohromady připsaly 20 bodů, Bára 12b za 2.místo v tyčce a 1b za 12.místo v oštěpu 600g., Kačka 7b za 6.místo v tyčce. Především ale byly závody zlomové pro obě holky – Kačka skákala po 2,5 měsících marodění s nataženým přitahovačem stehna a 235cm a především velmi nadějné pokusy na další výšce ukázaly, že se do toho určitě brzy dostane. Bára se rozeskákala parádně a po překonaném osobáku ve výši 295cm zvládla i výšku 305cm a prolomila tak také třímetrovou hranici.

A protože ve správné pohádce je aspoň jedna spanilá princezna (my měli dnes dvě) a taky jeden udatný princ – startoval mimo soutěž Vojta Trachtulec a ukázal, že můžou leckde litovat, že si jej na hostování také nevytáhli… Vojta skákal skvěle, a po posunutí osobáku z 302 na 310cm jsme čekali, zda zvládne zvýšení o 20cm… A ZVLÁDL! Dorostenecký oddílový rekord tak posunul už na úžasných 330cm!! A výška 350cm nebyla úplně bez šance, tak držíme palce dál a už se nemůžeme dočkat, až děcka předvedou svůj skokanský um na závodech KPD na domácím stadionu

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE A VIDEA REKORDNÍCH SKOKŮ

Další aktuality