Atletika logo

15.5. Pohár rozhlasu, Havlíčkův Brod

Ve středu 15.5. jsme uspořádali okresní kolo Poháru rozhlasu, přičemž si odbyla ostrou premiéru havlíčkobrodská cílová kamera (nepočítáme-li oddílové závody). Hned úvodem je nutné pochválit účast 7 škol z našeho okresu, jmenovitě domácí ZŠ Wolkerova a ZŠ Nuselská, chotěbořské ZŠ Buttulova a ZŠ Smetanova, ze Světlé dorazila ZŠ Lánecká, z Ledče již tradičně zástupci víceletého Gymnázia a velmi potěšila i skromná výprava ze ZŠ Vilémov. Všem za účast moc děkujeme – díky vám dává naše pořádání této akce smysl.

Počasí závodům celkem přálo, jedinou nepříjemností byl neustále se točící a různě sílící vítr, který znepříjemňoval výkony především skokanům. Přesto jsme byli svědky mnoha velmi krásných atletických soubojů a skvělých výsledků. Z těch individuálních rozhodně stojí za zmínku souboj naší svěřenkyně Viki Novákové (ZŠ Nuselská), která v krásném běžeckém souboji v cílové rovince porazila v běhu na 600m chotěbořskou Kristýnu Karbašovou a zvítězila časem 1:48,57s, zdatně jim sekundovala i Laura Ryvolová (také ZŠ Buttulova) – oddílová pochvala míří i za Amálkou Hejnou. Viktorka zvítězila i v běhu na 60m, byť za svým časem z Třebíče tentokrát zaostala 0,2s. Skvělý hod 52,67m kriketem předvedl teprve 12letý Daniel Ďásek z Wolkerovy, nás potěšil Štěpán Doležal pátým místem a výkonem 47,55m. V kouli měla Jiskra dvojí zastoupení, jak Bára Moravcová, tak Vojta Doležal si udělali osobáky, byť u obou nejde o „jejich“ disciplíny. Bára byla také 3.v běhu na 60m.

Skvělé výkony byly k vidění i v dálkařském a výškařském sektoru – Martin Kopecký z Ledče n.S. předvedl v dálce 571cm a ve výšce pak parádních 186cm. Trenéra skoků zaujal i Jan Aubus z Wolkerovy, který je teprve ročník 2010, ale technicky ne úplně dobrý skok 502cm s velkým nedošlapem určitě ukazuje na potenciál tohoto mladého sportovce, stejně jako výkon 470cm v podání mladšího žáka Eduarda Kopeckého z Chotěboře. Ve výšce nám chyběla naše Adélka Karasová, stále se zotavující z operace, každopádně však před ni postavil cíl její brácha Adam, když Adélku překonal výkonem 154cm. 🙂

Skvěle zaběhly štafetu holky z Nuselské – Viki Nováková na 3.úseku předvedla parádní stíhací jízdu, aby pak Bára Moravcová vytáhla štafetu na 1.místo – navíc i čas 33,02s je velmi dobrý!

Ostatně zajímavých výsledků bylo více než dost – najdete je pod odkazem níže na stránkách ČAS.

Celkové výsledky družstev:

Ml.žáci: 1. ZŠ Smetanova, Chotěboř, 2. ZŠ Wolkerova, HB, 3. ZŠ Lánecká, Světlá

Ml.žákyně: 1. ZŠ Buttulova, Chotěboř, 2. ZŠ Wolkerova, HB, 3. ZŠ Smetanova, Chotěboř

St.žáci: 1. Gymnázium Ledeč, 2. ZŠ Wolkerova, HB, 3. ZŠ Smetanova, Chotěboř

St.žákyně: 1. ZŠ Wolkerova, HB, 2. ZŠ Lánecká, Světlá, 3. ZŠ Smetanova, Chotěboř

Výsledek družstev pochopitelně odpovídá nejen síle, ale také početnosti jednotlivých týmů, proto si zaslouží ocenit i „družstva“ o pár členech, např. z Vilémova nebo z Nuselské. Věříme, že za rok se sejdeme v opět větším počtu škol i závodníků.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality