18.5. z mokrého Tábora vezeme 5 medailí, ale i smolné výsledky

18.5. V deštivém Táboře nám na společném MK Vysočina a JčK moc štěstí nepršelo, přesto vezeme skvělých 5 medailí a několik překvapivých osobních rekordů. Už před odjezdem jsme tušili, že to výsledkově nebude úplně ono – zraněné rameno Kačky Douchové, záda Báry Moravcové a noha Vojty Trachtulce dávaly tušit, že to naše naděje nebudou mít úplně lehké. Deštěm kropený táborský tartan nám také dal za pravdu. Jako první se představil v kladivu 5kg dorostenec Ondra Koubek, který zvítězil výkonem 24,25m , ale vzhledem k pouhým dvěma startujícím se své medaile a diplomu nedočkal. V disku hodil Ondra 22,07m a skončil pátý, v kouli pak zaostal za svým osobákem o pouhé 2cm a skončil na nepopulárním 4.místě (z Vysočiny byl stejně jako v disku 3.).

Ještě v mírném dešti začínaly skákat holky skok o tyči – proto jsme zvolili jistotu nižších základních výšek. Kačka Moravcová se pomalu po zranění rozeskakuje, 248cm je venkovní osobák, 258cm bylo nadějných a veze si tak bronz mezi dorostenkami. Bára minulý týden skočila přes 3 metry, ale tentokrát to s ohledem na počasí a bolavá záda bylo 278cm a titul dorostenecké mistryně obou krajů.

Tyčkaři se startem chvíli čekali kvůli průtrži mračen, nakonec závod odskákali v atletickém tunelu. Vojta Trachtulec namlsaný skokem 330cm z minulého týdne tentokrát bohužel doplatil na bolavou nohu a kvůli tomu vynechanou jednu výšku. 308cm je pěkných a o medaili ho připravila pouze jediná oprava na této výšce – skončil 4.

Organizátorům se bohužel do programu vloudily velmi nepříjemné zmatky ve skoku do dálky žen a dorostenek. obě kategorie měly startovat spolu, nechali děvčata rozcvičit a rozměřit si rozběh a pak ohlásili začátek soutěže pouze žen a dorostenky musely na svou disciplínu čekat hodinu!!! Díky tomu jim začala soutěž ve chvíli, kdy již měly skákat výšku, z toho důvodu jsme museli Káju Michelfeitovou z výšky odhlásit… V soutěži žen startovala Šárka Aubrechtová. Déšť jí úplně nevadil, ale bojovala opět s rozběhem, což je daň za změny, které nyní děláme. Výkon 487cm s 50cm nedošlapem je parádní příslib a kdyby „trefila prkno“ byla by Šárka na bedně. 7místo ale není v deštivé loterii vůbec špatné. V průběhu dálky si také musela odskočit na 100m a tam předvedla neskutečné – zmrzlá čekáním na start bezprostředně po 3.skoku, v průtrži mračen si vylepšila svůj osobní rekord na 12,87s a postoupila do finále!!! V něm se jí už tolik nedařilo, ale ve velmi silné konkurenci v čele s českou reprezentantkou Lourdes Manuel doběhla osmá.

V soutěži dorostenek startovaly dvě holky z brodu – Bára Bouchnerová se jako ostatní naše holky trochu prala s odrazem, 420cm ji tak asi moc nepotěšilo, ale Bára toho v poslední době moc nenaskákala. Čekali jsme, jak si povede loňská stříbrná medailistka Kája Michelfeitová, před týdnem se v Jihlavě strašně prala s technikou, skok těsně za 4m moc optimizmu nebudil. I na rozeskakování ještě míjela prkno o metr. Kája ale ukázala co v ní je – 479cm s nedošlapem a další dva pokusy kolem 470cm ukázaly, že cíl pro letošní sezónu (5m) je stejně jako u Šárky v jejích silách. Konečné 6.místo je solidní. Ostatně – kdo by chtěl padat do bažinky 🙂

Nejúspěšnější závodnicí byla Kačka Douchová, která své 20.narozeniny oslavila dvěma individuálními bronzovými medailemi a to jí třetí výškařská utekla stejně jako Vojtovi kvůli horšímu zápisu (pro nezasvěcené – prostě skočila danou výšku na 3.pokus a konkurentka na druhý..). S ohledem na bolavé rameno a dvojboj, kdy zároveň skákala do výšky a házela oštěpem je 148cm velmi dobrý výkon. V oštěpu se Kačka velmi trápí s bolavým ramenem. Za svým osobákem tak zaostala o hodně metrů, přesto dokázala výkonem 36,89m získat mezi ženami bronz. Druhý bronz trochu nečekaně přidala v běhu na 100m překážek, kde si také v nepříznivém počasí vylepšila osobák na 17,73s.

V oštěpařském sektoru dorostenek se s 500g oštěpem představila i Bára Moravcová a po hodu 30,94m s oštěpem 600g z minulého týdne jsme doufali v medaili. Bolavá záda ale Báře nedovolila házet naplno a boj s technikou ji tak odsoudil do pole poražených.

Postupně se lepšící počasí provázelo sprinty na 200m, tratě 400m a 400mpř. Na dvoustovce startovala mezi ženami Šárka Aubrechtová, časem 27,09s obsadila parádní 6.místo. Dorostenkám se tolik nedařilo, Kačka Moravcová zaběhla 28,27s a skončila 14., Báře Bouchnerové se nepodařilo stlačit čas pod 30s a časem 30,10s byla 16. Trať 400m absolvovala Hanka Kvanková, její nový osobák 73,73s stačil na 9.místo. Stejnou trať okořeněnou překážkami zvládla juniorka Anička Šlechtová, která celý den trávila na tribuně přípravou na úterní maturitu 🙂 s časem 73,65s obsadila mezi ženami krásné 5.místo.

Mimo soutěž se s dorostenci poměřil na trati 1500m starší žák Filip Koreček, bojující o nominaci na Olympiádu dětí a mládeže. Silná konkurence mu vyhovovala, vylepšil si svůj osobák už na 4:39,50s a doběhl 4.

Říká se – to nejlepší nakonec! Ve štafetě 4x100m se představily hned dvě brodské štafety! V kategorii žen ve složení Kvanková, Šlechtová, Douchová a Aubrechtová doběhly v čase 53,89s druhé a získaly STŘÍBRO! Ještě rychleji běžely naše dorostenky ve složení Bouchnerová, Michelfeitová, Moravcová K., Moravcová B. Čas 53,81s jim v jejich nabité kategorii stačil na 5.místo. Obě štafety také vylepšily elektricky měřený oddílový rekord své kategorie!

Navzdory četným zraněním a několika smolným 4.místům jsme tak odjížděli z Tábora sice mokří, ale spokojení. Teď se hlavně dát do kupy, abychom mohli na domácích závodech 22.6. ukázat, jak skvěle v Brodě atletiku umíme 🙂

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti