19.5. 2.kolo KPD mladšího žactva se nám vydařilo

V neděli 19.5. jsme uspořádali letošní 2.kolo KPD mladšího žactva. Liják v čase přípravy závodů byl naštěstí poslední déšť dne a tak byli mokří jako hastrmani především rozhodčí a trenéři našeho oddílu. Počasí se postupně umoudřovalo a štafety již zdobilo tradiční brodské slunečné počasí.

Úvodem se musíme pochválit za organizaci – závody šlapaly, nebyly prostoje, dokonce jsme byli mírně napřed, závodníci i trenéři z dalších oddílů byli spokojeni. Proto VŠEM rozhodčím i pomocníkům z řad našich starších atletů i rodičů moc děkujeme za pomoc – bez vás by to nebylo tak skvělé!!! Obrovskou vděčnost pociťujeme i za zapůjčení svatebního pártystanu pro účely cílové kamery a atletické kanceláře, které díky tomu nezmokly – snad se brzy dočkáme pevného zázemí v prostoru cíle 🙂

Ovšem je nutno chválit i naše mladé svěřence – domácí závod motivoval většinu z našich mladších žáků k účasti byť zdravotní stav některých měl k ideálu daleko. Celkově startovalo 9 mladších žáků a 10 mladších žákyň z Jiskry a rozdělení na disciplíny pomohlo zisku spousty bodů. Kluci bodovali všichni, holek bodovalo 7. Družstva tak byla zatím nejúspěšnější v novodobé historii – kluci zopakovali druhé místo z Jihlavy (z 11.družstev), holky se nenechaly zahanbit a kluky napodobily také druhým místem (z 13.). Kluci měli 2x více bodů než třetí Jihlava, holky porazily Velké Meziříčí o 16 bodů. Závody nakonec ozdobil nový rekord oddílu v podání dívčí štafety!

Jak jsme už psali – bodovala většina našich závodníků, proto se budeme moc rádi věnovat každému z nich:

Nejúspěšnější byla Viki Nováková, která vyhrála všechny své disciplíny a součtem 33bodů dosáhla nejvyššího zisku mezi všemi dívkami. Na 60m svedla Viki tuhý boj s oddílovou kamarádkou Ellou Vencovskou, kterou porazila těsně v čase 8,72s, situace se opakovala na 150m, které Viki prolétla v čase 21,25s. Svoji dominanci v kraji pak potvrdila v běhu na 600m, který vyhrála v novém osobním rekordu 1:46,93.

Ella Vencovská má natažené stehno, přesto si závody nehodlala nechat ujít. Abychom jí ulevili, upustili jsme od trati 600m a skoku do dálky a Ella šla pouze dva sprinty, přesto byla mezi dívkami 125 žákyněmi devátá!! 60m dobíhala Ella kvůli bolesti se slzičkami v očích, přesto druhé místo a čas 8,78s jsou skvělé. Trať 150m měla jít Ella volněji – no, čas 21,46s je osobák…

Třetí mezi našimi holkami v bodech byla Kája Stránská. Nejvíc bodů dodala Kája ve výšce, kde skočila stejně jako první 135cm, posunula si osobáček a jen kvůli horším pokusům skončila 5. Kvůli omezení počtu pokusů nemohla po prvním nezdařeném na 139cm pokračovat. Jelikož šlo teprve o druhý závod ve výšce a ani jsme toho ještě moc nenatrénovali, je výsledek bezva. V dálce se Karolíně tolik nedařilo, 402cm znamenalo 8.místo, ale Kája se trochu prala s rozběhem a asi trošku chyběly rady trenéra. To je bohužel daň za domácí závody. Kája bojovala ještě i na překážkách, stejně jako u výšky jsme toho na překážkách ještě moc nenaběhali, takže osobní rekord 12,60s na body nestačil, ale víme, že potenciál je u Káji veliký.

Niki Petrlíková se v týdnu trápila s bolavým palcem. I proto jsme preferovali neběhavé disciplíny. 6. skončila Niki v oštěpu (19,27m), 8. ale s parádním osobákem 35,72m v kriketu. Dálka byla ovlivněna zmíněným zraněním.

Stejně jako Niki se ve vrhačských disciplínách představily Vendy Trachtulcová a Viki Piklová. Vendy byla v kriketu také v krásném osobáku 35,49m hned za Nikolou 9. Osobní rekord si posunula i Viki na 29,24m. Oštěp zatím obě holky spíš trápí, chybí ještě správná technika, přesto si obě trošku posunuly osobní rekordy. Body ale holky přidaly v kouli 2kg. Viki byla 7. za 7,44m, Vendy vrhla o jediný centimetřík méně a rovněž v osobním rekordu 7,43m byla 8.

Poslední bodující byla Zuzka Brigantová, která vyválčila jeden bodík za 10.místo v dálce – nový osobák 396cm je už jen kousíček od vysněné hranice 4m. Zuzka běžela dobře i 60m, čas 9,09 je velmi solidní, trať 150m zvládla v novém osobáku za 22,95s, ale na body to bohužel nestačilo.

Body těsně utekly v běhu na 600m Šárce Sukupové. Běžela moc hezky, ve svém běhu doběhla 2. v čase 2:03,21 a na bodované pozice ztratila pouhé 2 sekundy (2 místa). Na 150m si posunula svůj osobní rekord na 24,29s, na 60m zaostala za svým nejlepším časem pouhé 4 setiny vteřiny.

Bez bodů skončila i Nikola Klofáčová. V kouli a ve výšce se svým rekordům sice přiblížila, ale na body to bohužel nestačilo.

Vůbec první ostré závody absolvovala Verča Králíčková. Veru je věkem ještě přípravka a starty v nejobsazenějších disciplínách tak pro ni byly těžké, obzvláště díky dlouhému tréninkovému manku – přes měsíc ji trápila spála. Ale je důležité sbírat zkušenosti a budeme se těšit na Verču na závodech přípravek 🙂

Podobně jako Viki Nováková, „vládne“ klukům Lukas Kučera s 27 body (v celkovém pořadí 4.). Luky má natažená třísla a nemůže tedy běhat. Přesto se rozhodl klukům pomoci ve vrhačských disciplínách a dařilo se mu dle očekávání skvěle! Zvítězil ve vrhu koulí 3kg v osobáku 7,05m, třetí skončil v kriketu i oštěpu 500g, míček hodil do vzdálenosti 48,76m a posunul tak osobák o skvělých 3,5m! V hodu oštěpem ho nejvíce limitovalo tříslo, takže se musel Luky spokojit s hodem dlouhým 23,83m.

Pomalu se začíná po útlumu zvedat Prokop Fridrich, který po ne moc vydařeném čtyřboji v Jihlavě dokázal vybojovat mezi 50 kluky 5.místo. Nejvíce bodů připsal Prokop v dálce, kde sice výkonem 413cm za osobákem ještě zaostává, nicméně se konečně přehoupl zpět přes 4m a vybojoval 2.místo. Skok daleký byl vůbec v podání kluků úspěšný – obsadili jsme 2.,3. a 4.místo! Shodně pátý byl Prokop na sprinterských tratích – osobák si posunul na 150m na 22,30s. Na šedesátce to do zimních halových výkonů je ještě hodně daleko, ale 9,09s je zatím nejlepší čas letos na dráze.

17 bodů přinesl Honza Klofáč, který mile překvapil v dálce 3.místem a novým osobákem 410cm. Další třetí místo a osobák přidal Honza na překážkách časem 12,10s. Poslední bodík přidal Honza na 60m časem 9,26s.

Ještě přípravkový Max Melechovský přinesl parádních 8 bodů za 3.místo na 1km a čas 3,45,85. Dalších 8bodů přidal Max ve výšce za 119cm.

Míša Hubáček měl celý týden teploty, ale nechtěl si nechat ujít start na domácím stadionu a bojoval statečně – v dálce bral za 402cm 4.místo a 7bodů. 5bodíků přinesla trať 150m a čas 22,46s. Na 60m Míša stejně jako Prokop ještě hledá zimní rychlost i nemoc v týdnu si vybrala svoji daň a tak tentokrát Míša odešel s časem 9,33s dvanáctý.

O setinku si vylepšil nejlepší el.čas na 60m Fanda Nehyba a s časem 9,23s byl 8., ještě lepší – 6. – byl Fanda na překážkách, stejně jako Honza posunul osobák na 12,91s, oproti minulému závodu o víc jak 0,5s. Na 150m Fanda s časem 24,42s na bodíky těsně nedosáhnul.

Mikuláš Bříza se v tréninkové skupině teprve rozkoukává, přesto přidal 7bodů za 4.místo v běhu na 1000m (3:54,33), na 150m si Miki vytvořil nové osobáček 24,20s, na 60m mu na čas z Jihlavy trošku chybělo.

Dokonale využil slabšího obsazení výšky Fanda Vajda a dodal družstvu 6bodů za 5.místo. Osobní rekord si posunul i na 150m, v dálce kousek chyběl.

Svoji dráhovou premiéru si za družstvo připsal Adam Doležal. A hned velmi úspěšně – ač věkem ještě přípravka, parádním výkonem 45,76m obsadil 5.místo v kriketu! Adam je skvělý softbalista, ale věříme, že ho budou bavit i hody a občas nám na závodech pomůže. Škoda, že měl Adam obavu ze štafety, chyběl nám čtvrtý do „béčka“..

Štafety byly v minulých letech naší parádní disciplínou, bohužel zlomená ruka Standy Ludvíka (který nám v hodech hodně chybí), bolavé tříslo Lukase a určitý rychlostní útlum Míši a Prokopa znamenal přepuštění pozice nejrychlejších Třebíči, přesto kluci vybojovali ve složení Klofáč, Nehyba, Hubáček a Fridrich druhé místo v čase 36,35s.

Co opustili kluci, to si vzaly holky – navzdory zdravotnímu omezení Elly Vencovské dívčí „áčko“ ve složení Stránská, Brigantová, Nováková, Vencovská jasně zvítězilo a ZLEPŠILO 21let starý ODDÍLOVÝ REKORD o celé 2 vteřiny na 33,70s – v tuto chvíli jsou holky na 22.místě v ČR. „béčko“ ve složení Sukupová, Trachtulcová, Piklová, Petrlíková obsadilo časem 37,13s 12.místo z 20 štafet.

Letos se mladšímu žactvu navzdory bolístkám a nemoc mimořádně daří a my jsme moc rádi, že body přidávají opravdu téměř všichni.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti