Atletika logo

OPEN tréninky aneb letní činnost atletů

Pokud si lámete hlavu, jak probíhá příprava atletů v letním období, tady máte odpověď 🙂

  1. Přípravky – koncem července proběhne týdenní příměstský tábor. Jinak se děti připravují přes léto samy skákání přes kaluže, běháním za kamarády a kamarádkami, ježděním na kole, plaváním, skákáním pro jablíčka na větev, honěním babiččiných slepiček („protože jsou hloupé“), házením žabek na rybníku atd atd.
  2. Žactvo, dorost a výběrové děti ze starší přípravky čeká v srpnu 6-ti denní náročné soustředění v Novém Městě na Moravě pod dohledem statných dozorců trenérů 🙂
  3. všichni mimo přípravky – systém OPEN tréninků

Co jsou otevřené neboli OPEN tréninky?

Tréninky vypisované jednotlivými trenéry prostřednictvím aplikace Týmuj (viz.sekce Tréninky). Tréninky jsou nepravidelné, trenéři mají možnost omezit účast výběrem atletů, které přímo pozvou. UPOZORŇUJEME, že je nutné se k tréninkům HLÁSIT, tedy potvrdit svoji účast (není nutné se omlouvat) – v případě velmi nízkého či žádného zájmu může trenér trénink zrušit.

Pochopitelně atleti se během léta i připravují sami, doporučujeme výběhy do přírody (adekvátně věku!), je možné běhat kopečky, skákat přes švihadlo, vhodné jsou horské túry.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY A NEZAPOMEŇTE, ŽE JIŽ KONCEM SRPNA JE MISTROVSTVÍ KRAJE VYSOČINA ŽACTVA A 4.9. FINÁLE LIGY PŘÍPRAVEK!!

Další aktuality