Atletika logo

26.6. KPD juniorů, dorostenců a žáků, Pacov

Jarní část atletické sezóny vrcholí a naše žákovská družstva se zúčastnila Krajského přeboru družstev v Pacově. Byli jsme vidět, naši závodníci předvedli s velkým nasazením celou řadu skvělých výkonů a snad ještě více těší semknutost a vzájemná podpora celého týmu.
Kačka Douchová si po úspěchu na Mistrovství republiky juniorek od oštěpu doslova odskočila na výšku a dálku. V dálce se Káťa i kvůli tréninkovým postupným změnám techniky běhu zatím trošku pere s rozběhem a odrážela se tak daleko před odrazovým prknem. Když se konečně trefila na prkno, tak se „zapomněla“ odrazit. Chuť si tak spravila na výšce, kde se po útlumu v posledních závodech opět dostala nad metr padesát, když výkonem 1,51 m vyhrála.

Výška se tentokrát nevyvedla úplně podle představ Adélce Karasové, která doplatila na nezkušenost a pravidlo max. osmi pokusů. I tak Adélka věkem ještě mladší žákyně v soutěži se staršími žákyněmi skočila 137 cm a skončila pátá. Obdiv si Áďa ale zaslouží za mimořádnou kombinaci, kterou předvedla následně – nejprve dobře odběhnutou osmistovku s rychlým závěrem, kterou zvládla v osobním rekordu za 2:47,76 a obsadila 6. místo, když od bronzu ji dělilo opravdu málo a ihned po náročném běhu šla na první pokus skoku dalekého a vytvořila si nový osobní rekord 4,50 m. V dálce tak skončila osmá. Na takhle náročnou kombinaci by si netroufli asi ostřílení závodníci.

Všichni naši dnešní „půlkaři“ jsou věkem stále mladší žáci a v závodě se staršími žáky hlavně sbírali zkušenosti. Nejlépe si vedl Filip Koreček, který ale přepálil začátek a na posledních dvě stě metrech mu docházely síly. I tak si vylepšil osobní rekord na 2:33,31 a za osmé místo získal pro družstvo starších žáků body. David Kocman naopak šetřil síly až moc, ale i tak díky rychlé závěrečné dvoustovce zaběhl kvalitní výkon a nakonec utekl oddílovému parťákovi Zdendovi Pecnovi. Oba si vylepšili své osobní rekordy o 15 vteřin. Zdenda přidal osobní rekord na 60 m v čase 9,32. David zase vyzkoušel se staršími žáky oštěp, hodil 18,79 a skončil na bodovaném 6. místě. V oštěpu se nejlépe vedlo Vojtovi Trachtulcovi, který skončil na skvělém třetím místě v osobním rekordu 21,95 m. Mezi jednotlivými pokusy ještě stihl odběhnout 150 m za 22,56 s společně s Vojtou Růžičkou, který si vytvořil nový osobní rekord 21,46 s. Spravil si tak chuť z 60 m, kde mu výkon pod 9 s zkazilo zaškobrtnutí před cílem.

Nad plůtky se předvedli dva naši závodníci. Filip Koreček se na svém prvním startu na 200 m překážek překvapivě dobře popasoval s technickou náročností této disciplíny a výkonem 35,53 obsadil mezi staršími žáky skvělé 4. místo. Aničce Šlechtové v kategorii dorostenek nevycházely kroky mezi překážkami, ale i tak zaběhla 300 m př. za solidních 52,85 s. Na hladké dvoustovce se pak blížila svému osobnímu rekordu, ten však nakonec těsně odolal.

Těsně za osobním rekordem (1 cm) zůstala na výšce Amálka Bártíková skokem 127 cm. Naopak na 150 m si pro osobák v hodnotě 22,48 doběhla, stejně jako Káťa Moravcová, která byla ještě rychlejší (22,32 s). Káťa (stejně jako Adélka Karasová) v úmorném vedru absolvovala celkem tři disciplíny a závěrečnou štafetu. Pěkný výkon Káťa Moravcová podala na 60 m (9,18) a dařilo se jí i v disku. Naše závodnice se zasloužily v diskařském sektoru o kuriózní situaci. Káťa Moravcová i Natálka Stará hodily shodně 15,83 cm a skončily obě na děleném osmém místě. Obě se s vrhačskými disciplínami teprve seznamují a Natálka dokonce byla úplně poprvé na závodech! Klobouk dolů.

Bára Moravcová (po nemoci) házela skvěle oštěpem. Výkonem 23,19 m skončila na 7.místě a získala cenné body pro družstvo starších žákyň. Dařilo se jí i na šedesátce; jako jediná naše zástupkyně se o jednu setinu se dostala pod 9 s – v novém osobáku 8,99s vyhrála svůj rozběh.

Ze všech našich závodníků v žákovských kategoriích dosáhl nejlepšího umístění Láďa Jelínek. Skončil druhý v hodu diskem výkonem 25,68 a na celkové vítězství mu chybělo 86cm. Zde je na místě si povzdechnout nad technickým stavem diskařského sektoru na stadionu v Havl.Brodě.. Svěřencům vrhačského trenéra Jirky Douchy (současným i bývalým) se dnes dařilo. Jeho svěřenec Tomáš Vincenc závodící za Humpolec byl dvakrát druhý (v oštěpu a na stovce), dařilo se i svěřencům, které Jirka připravoval vloni.

Závody tradičně uzavíraly štafety.
Žákyně ve složení Amálka, Adélka a holky Moravcovy (Káťa a Bára vůbec nejsou příbuzné, ale vypadají jako rodné sestry) díky radám od trenéra seběhaly skvěle předávku a doběhly páté z 13ti(!!!) štafet v pěkném čase 34,14s. Kluci (Vojtové Trachtulec a Růžička, Filip a Láďa) byli dokonce o místo lepší (ze 6ti štafet), a to hlavně zásluhou Ládi Jelínka. I když jsou jeho doménou silové vrhačské disciplíny, jako správný vrhač dokáže vyvinout i úžasnou rychlost. Ale šedesátka ve štafetě je asi jeho maximální vzdálenost :-).
Celkově obsadili naši žáci vynikající čtvrté místo (když uvážíme, že polovina týmu jsou mladší žáci), žákyně pak skončily šesté. Jako tým jsme se ale cítili jako vítězové 😉

VÝSLEDKY

Fotky jako obvykle hledejte ve Fotogalerii

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem