Atletika logo

Mezikrajové utkání staršího žactva přineslo nový oddílový rekord v tyči

Jak jsme již avizovali, dva atleti našeho oddílu byli nominováni na Mezikrajové utkání. A tak se dnes 25.6. v dresu Vysočiny představili Kačka Moravcová a Vojta Trachtulec.

Jako první se představil Vojta jako člen štafety na 4x60m, kde s časem 30,26s doběhli 11. z 16ti štafet a získali pro družstvo 2 body.

Následně se i s Kačkou přesunuli do tyčkařského sektoru. zde je čekaly nelítostné podmínky – zvyšovalo se po 20cm.. Oba měli ambice pouze v osobní rovině – překonat své osobní rekordy. Kačka zvládla úspěšně a s rezervou základní výšku 180cm. Na další postupné výšce však bohužel Kačka narazila na to, že na tréninku zatím nemáme možnost práce se vzdáleností stojanů a nadějné skoky bohužel skončily pádem laťky.

Vojta zúročil o něco větší závodnické zkušenosti a postupně zdolal napoprvé 220, napodruhé 240 a napoprvé také vylepšil vlastní oddílový žákovský rekord na 260cm. Ten stávají posunul o celých 19cm!! Na 280cm už Vojta narazil na současné hranice své techniky i délky jediné tyče, kterou máme… Svým výkonem Vojta přidal družstvu 2 body. Vojto – gratulujeme!

Celkově skončilo družstvo žáků 10. a družstvo žákyň 7.

Kačce i Vojtovi moc děkujeme za reprezentaci oddílu i kraje a přejeme další zlepšování v této těžké disciplíně, kterou zatím zkoušíme pouhý měsíc!

Současně děkujeme za fotky Kubovi Trachtulcovi a početnému doprovodu, který přijel naše závodníky podpořit – Slávkovi a Filipovi Korečkovým, všem Trachtulcovým a Báře Moravcové (které nominace utekla o jedno místečko).

VÝSLEDKY

více fotek ve FOTOGALERII

Další aktuality