Atletika logo

Předprázdninový mítink, Havlíčkův Brod

Poslední červnový čtvrtek přivítal náš domácí stadion v premiéře oddílový Předprázdninový mítink, na kterém mohli poměřit síly všichni naši atleti napříč věkovými kategoriemi.

V závodech nešlo o umístění a vavříny, ale o výkony a možnost potkat se a vidět závodit mladší či starší kamarády atlety. Přesto nebo možná právě proto závod přinesl spoustu krásných osobních rekordů i překonání několika oddílových rekordů!

Celý mítink odstartovaly běhy na 300m. V bězích byli atleti částečně namixováni, tudíž spolu běžely dívky s chlapci i děti přípravkové s žactvem. Pro nejmenší to nebylo jednoduché, ale popasovali se s tím skvěle a výsledky tomu odpovídaly:

Nejrychlejší čas 46,1s předvedl starší žák Vojta Doležal, který se zatím trochu hledá, jestli bude vrhač nebo bude běhat – a určitě běh nebyl vůbec špatný. Vojta svedl velký boj s Bárou Moravcovou, bronzovou medailistkou z této trati v hale. Z dalších výsledků určitě třeba zmínit skvělé časy mladšího žáka Lukase Kučery 49,5s a zástupců přípravek Prokopa Fridricha 51,9s či Monči Popíkové (2015) 54,4s. Potlesk si ale zaslouží všichni, kdo se na tuto nelehkou trať vydali, obzvláště ti nejmladší.

Bezprostředně po běhu na 300m následoval běh na 800m, na kterém se seřadily 3 závodnice, 1 závodník a jeden vodič – komu se podaří, aby mu v kategorii mladší žákyně rozbíhal běh mistr světa Jirka Brychta 😊

Výsledkem byl nový osobní rekord Viki Novákové 2:37,8, statečně se s tratí poprala i Amálka Bártíková a hlavně nejmladší účastnice – Viki doprovodila v závodě mladší sestřička Stázka Nováková.

Skvělé výsledky pak atleti předváděli následně ve skokanských a vrhačských disciplínách. V dálce posunul svůj osobák o další 1cm na 530cm starší žák Vojta Trachtulec, který jako jediný skákal přes 5m. Malého přešlapu pak litovala Barča Moravcová – na žádost trenéra přeměřených 494 by byl fantastický osobák (který však zajistil i výkon 464cm). Stabilní výkonnost přes 4m prokázal i zatím stále přípravkový Prokop Fridrich (419cm). Co však vyrazilo dech přítomným divákům, rozhodčím i trenérům byl skok, který „uletěl“ Vanesse Rudolfové (ročník 2015!!) – která v posledním pokusu skočila 385cm!

Vrhačský sektor pak přinesl třetí nejlepší oddílový výkon v hodu raketkou mezi přípravkami – Tadeáš Meloun hodil skvělých 33,45m – jelikož je Táda ještě mladší přípravka (2014), myslíme, že se časem můžeme těšit na překonání rekordu.

Oddílové rekordy pak padly v oštěpu v kategoriích mladší žáků i žákyň – o rekordní zápis se s oštěpem 400g postarala Eliška Plná, která výkonem 24,74m překonala dosavadní rekord Kačky Douchové o 42cm! O druhý rekordní zápis se postaral držitel oddílového rekordu v raketce Lukas Kučera, který 500g oštěp hodil do vzdálenosti 24,85m.

Skvělý osobák předvedla i starší žákyně Bára Moravcová, která se výkonem 32,86m (oštěp 500g) posunula už na 45.místo v republice a 4.místo na Vysočině. Stabilní výkonnost předvedla i juniorka Eliška Ešnerová výkonem 34,06. V závodě se nepředstavila naše nejlepší oštěpařka Kačka Douchová, kterou čekal v neděli závod Mistrovství republiky do 22let.

Celý mítink pak vyvrcholil historickou událostí – poprvé se v Havlíčkově Brodě konal závod ve skoku o tyči. O přípravu sektoru se postaral náš host startující jako veterán v dresu Pacova Jiří Burda, který pak následně ustanovil rekord stadionu v hodnotě 325cm. Tři metry překonala rovněž jeho dcera Rafaela výkonem 305cm. Nás však mimořádně potěšil nový žákovský oddílový rekord 265cm v podání Vojty Trachtulce, kterého od překonání výšky 275cm dělily opravdu jen kousíčky. Vojta je lídrem vysočinských tabulek a má reálnou šanci se ještě poprat o nominaci na MČR. Druhou dívkou z Havlíčkova Brodu se zápisem z této disciplíny je Bára Moravcová, která se výkonem 183cm zařadila za svoji oddílovou kolegyni Kačku Moravcovou a jen smůla ji připravila o vylepšení Katčina rekordu skokem kolem 2m.

Tyč si vyzkoušeli i běžci z naší úspěšné veteránské běžecké skupiny Jirky Brychty – Věrka Sochorová či Petr Šorf.

Závody ukázaly, že se našemu oddílu daří dělat skvělá atletika jak z hlediska výchovy mladých talentů, tak i pořádání závodů. Obrovský dík patří všem, kdo ochotně pomáhají s pořádáním závodů i organizací tréninků. Na závodech startovalo přes 50 závodníků, z toho skvělých 30 dětí z kategorie přípravek, – zdá se, že o budoucnost atletiky je snad postaráno 😊

Přejeme všem krásné prázdniny, těšíme se na účastníky příměstských táborů jak Atletiky HB tak TJ Jiskra, se staršími se sejdeme v srpnu na soustředění v Novém Městě na Moravě a budeme se připravovat na MK žactva začátkem září.

Za krásné fotky děkujeme Kubovi Trachtulcovi!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality