Atletika logo

Medaile a skvělé výkony na Mistrovství kraje

Jihlava v neděli hostila společné Mistrovství kraje Vysočina a Jihočeského kraje v kategoriích dorost junioři dospělí. Juniorky měly kategorii spojenou se ženami, přesto nám právě juniorka Kačka Douchová udělal hned několikanásobnou radost, když v oštěpu získala mezi ženami zlato ve skvělém výkonu 40,95m (dvakrát přehodila 40m), kterým se zařadila na 8.místo letošních tabulek ČR mezi juniorkami!

Medailově Kačka navázala rovněž ve výšce, kde výkonem 149cm získala stříbro, mrzet ji tak mohla jen lehounce shozená výška 153cm ve druhém pokusu.

Kačku doplnila na stupních vítězů Karolína Michelfeitová, která mezi dorostenkami vynikajícím výkonem 494cm vybojovala stříbro – škoda dvou přešlápnutých skoků daaalekooo za 5m. Výkon kolem 530cm by mohl Káju nominovat na MČR, tak budeme za týden držet palce na závodech KPD! Káje v dálce úspěšně sekundovala Barča Bouchnerová, která si připsala nový osobák 436cm a litovala nedošlápnutých skoků. Barča skončila ve společném hodnocení 10. (na Vysočině by byla 5.).

Obě holky se představily i mezi výškařkami, kde si Bára podruhé vylepšila osobák na 136cm. Káje výška nevyšla úplně podle představ, pokusy na 141cm byly těsné, ale to tak bývá, že po skvělém závodě v jedné disciplíně se pak perete s technikou v disciplíně jiné…

Zástupkyně něžného pohlaví doplnili na závodech také naši silní muži – ve vrhačských disciplínách v kategorii Dorostenců startoval Láďa Jelínek, mezi muži pak David Podoba. Oba předvedli skvělé výkony, ale trošku doplatili na spojení s JČ krajem a sbírali čtvrtá místa:

Láďa si v disku vylepšil osobák o 27cm a pouhý jediný cm ho nyní dělí od hranice 26m – 25,99m a 4.místo (2.na Vysočině!). V kouli se pak Láďa dostal poprvé přes 10m, konkrétně na skvělých 10,72m se stejným umístěním jako v disku.

David zahájil závody hodem oštěpem, v letošním nejlepším výkonu 42,54m byl také 4., na Vysočině pak 3. Naše oštěpařská skupina Jirky Douchy pak ukázala, že kdo chce na Vysočině být nejlepší, háže v Brodě – vítězem se mezi muži stal juniorský oštěpař Humpolce trénující s našimi oštěpaři Tomáš Vincenc výkonem 55,64m.

David pak přidal další nejlepší výkon sezóny v disku 26,87m, skončil opět čtvrtý, na Vysočině by vyhrál. A do pětice čtvrté místo (první na Vysočině) přidal David v kouli opět nejlepším letošním výkonem 10,12cm.

Všem závodníkům moc gratulujeme, jsme nadšení z posouvání svých limitů na důležitých závodech a držíme palce do zbytku jarní sezóny!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem