10.6. 3.kolo KPD M,Ž,J,D A žactva s historickou událostí,  Jihlava

Jak jsme se již zmínili v samostatném článku, 10.červen se stal prvním dnem, kdy se poprvé představila žena či dívka z našeho atletického oddílu ve skoku o tyči. Ale on to nebyl ani zdaleka jediný skvělý výkon, takže pojďme si shrnout to nejdůležitější:

Závody bohužel narušily dvě nešťastné události – přecházející bouřka a větší problém s časomírou – „díky“ tomu pak došlo k velkým posunům v časovém pořadu, co znamenalo komplikace pro některé (nejen) naše závodníky.

Závodů se zúčastnilo skvělých 18 závodníků z našeho oddílu, z toho 11 v žákovské kategorii, 3 v dorostenecké, 3 v juniorské a 1 muž. Družstvo žákyň skončilo do hezkém 6.místě, žáci byli 7.

Celkem 12 závodníků si vytvořilo dohromady 18 osobních rekordů, tyčkaři pak rekordy oddílové.

Nejvíce bodující byla Kačka Moravcová s 24b i navzdory tomu, že kvůli výše uvedenému začal disk spolu s tyčí a Kačka tak lítala „jako hadr na holi“ od diskařského kruhu k tyčce a zpět… Otázkou je, zda by v takovém případě neměli rozhodčí přihlédnou k hodinovému posunu a pustit závodníky odházet 3 pokusy v disku a nechat je běžet na tyč… Kačka tak měla jen jediný platný pokus v disku (7.) a hlavně v tyči, na kterou se tak těšila, skočila „jen“ základ 186cm. Pokusy na 201cm byly všechny dobře zvládnuté i vysoké (na tréninku Kačka skáče až 220), ale nerozeskákanost si vybrala svou daň. Ale těšíme se Kačko na příště!! K disku a tyči přidala ještě osobák 34,45s na 200mpř. (7.).

Na Kačku navázala parádními výkony Adélka Karasová, když si vytvořila osobáky ve všech třech disciplínách – nejprve se ve výšce letos poprvé přehoupla přes 150cm a nový osobák tak nyní činí 152cm (3.místo). V dálce se rozhodla navázat na skvělé výkony kolegáčků z předchozích závodů a přiblížila se k 5m hranici na 489cm (posun osobáku o 18cm, 3.místo). Třetí PB si připsala v běhu na 150m, ale domníváme se, že došlo ke špatnému přečtení kamery a zaměnění 1.a2.dráhy – Adélka tak sice dle výsledků zaběhla dobrý čas 21,96s, pokud by však byl přiřazen dle nás správný čas, byla by ještě o 0,5s rychlejší..

Že je již definitivně „pětimetrovým“ dálkařem ukázal Vojta Trachtulec – 3x skočil přes 5m a pátým skokem si vytvořil i nový osobák 529cm. Nutno podotknout, že (dle vyjádření trenéra) až se Vojta naučí dopadat do písku i na nohy a ne po hlavě, bude to ještě dál 😊. Svoji jarní formu pak Vojta potvrdil v běhu na 60m, kde doběhl v novém osobáku 8,25s desátý. Vrchol radosti pak přineslo Vojtovo představení v tyči – ve svém teprve druhém tyčkařském závodě Vojta posunul svůj oddílový rekord na 241cm (a to byly pokusy na 251 také nadějné, ale narušil je štafetový běh, na který si musel „odskočit“). Tímto výkonem Vojta závod ovládl a stal se tak prvním minimálně žákovským vítězem z HB v tyčce!

Tím však výčet výkonů označených PB (osobní rekord) rozhodně nekončí. O více než metr na 27,15m posunul svůj nejlepší výkon v disku Láďa Jelínek v kategorii dorostenců, jeho sestřička Verča se pak nenechala zahanbit v běhu na 800m za 2:43,88 (o 6 vteřin), na Verču navázali na půlce i naši žáci – David Kocman 2:32,77 (9.m), Zdenda Pecen 2:50,02 a hlavně spíše vrhač Vojta Doležal časem 2:37,09. Vojta totiž zároveň získal bod za 8.místo i v disku, kde mu kvůli časovému posunu startu „půlky“ povolili na zmoklém kruhu jen 2 pokusy… Pátý byl v disku Ondra Koubek za 21,39m (diskaři obecně doplatili na vrtochy počasí). David Kocman pak připsal body i za hod oštěpem.

Velkou radost udělala běžeckému trenérovi Slávkovi hlavně Viki Nováková – zatím ml.žákyně doběhla na 800m na skvělém 6.místě a posunula si osobák o 5sec.na 2:38,83.

Osobák si připsala i Amálka Bártíková na 200mpř za 38,43s, bohužel však kvůli nedovolené podpoře větru nepůjde do statistik. Amálka si zkusila i 800m, ale zdá se, že to nebude úplně trať pro ni.

V běhu na 60m startovala Adélka Piklová, ale natáhla si tříslo, s bolestí doběhla (chválíme), ale musela odstoupit z běhu na 150m. Zdravotní trable postihly i dorostenku Karolínu Michelfeitovou, která před týdnem vybojovala v dálce stříbro na MK. S bolavými lýtky bojovala celý týden, do závodu tak šla víceméně „to zkusit“. Výkon 468cm by ještě před týdnem byl její rekord, ale teď s ním asi Kája tak spokojená nebyla. Bohužel se však již při čtvrtém pokusu lýtka a koleno ozvala výrazně, z následného skoku do výšky tak musela Kája odstoupit – držíme palce, aby se daly nožky brzy do kupy! Káju v dálkařském sektoru doplnila i Barča Bouchnerová, která si posunula osobáček o 2cm na 438cm, poprvé také odběhla 200m – v čase 29,44s.

V kategorii juniorek se představila i Anička Šlechtová – v běhu na 400mpřekážek se trošku prala s mezikrokem mezi překážkami, přesto však čas 78,2 je jen kousek za jejím nejlepším výkonem.

Galapředstavení pak ukázali i naši oštěpaři – David Podoba zvítězil mezi muži svým letošním nejlepším výkonem 42,54m.

Nejlepší výkon z našich atletů pak předvedla juniorka Eliška Ešnerová, která zvítězila v novém osobáku 35,00m (o 1,5metru!), čímž se zařadila na 26.místo v letošních republikových tabulkách!!!

Oddíl reprezentovali i 4 rozhodčí – Slávek a Renča Korečkovi, Anička Matoušů a Pepa Schwarz – díky!!!