Atletiku dělat prostě umíme!

Občas je nutné se umět pochválit – v neděli 28.5. jsme na domácím stadionu v Havlíčkově Brodě uspořádali 2.kolo Krajského poháru družstev mladšího žactva. Závodů se účastnilo 104 dívek v 11 družstvech a 43 chlapců ve 13 družstvech. Družstvo kluků z brodské Jiskry obsadilo skvělé 3.místo za Třebíčí a Jihlavou (stejnou pozici drží v celkovém hodnocení), holky byly 6.

Hned na úvod je potřeba poděkovat a pochválit všechny rozhodčí a pomocníky ať už z řad členů oddílu vyšších věkových kategorií či rodičů a přátel brodské atletiky. DĚKUJEME MOC, BYLI JSTE SKVĚLÍ, VŠE ŠLAPALO JAKO NA DRÁTKÁCH!

A pojďme na výsledky – dívky mají přednost:

nejvíce bodů družstvu připsala Viki Nováková, v běhu na 600m byla třetí v osobáku 1:51,19, druhý osobák 22,14s přidala na 150m (7.) a velkou smůlu měla v dálce, kde bohužel přešlápla skok kolem 440cm, se solidním výkonem 398cm pak skončila 9.

Že nám rostou nové oštěpařky ukázaly novými osobními rekordy Eliška Plná (23,94m – 4.místo) a Nikola Petrlíková (22,03m – 6.místo). Elišce těsně unikly body v běhu na 600m (11. za 2:01,11), Nikola přidala osobák na 60m (10,04s) a v dálce (343cm).

Poslední bodující dívkou byla Sára Sztachová v běhu na 60m překážek, kde si připsala 7.místo a posunula osobák o 0,6s na 12,52s. Sára běžela dobře i 150m (22,45s), kde jí body unikly také jen těsně – byla 12. z 34 dívek.

4body si holky připsaly také za štafetu 4x60m ve složení Plná-Nováková-Klofáčová-Petrlíková, kde doběhly 7. z 15ti štafet v čase 36,09s. Škoda, že musela dříve odejít Sára a zranila se Zuzka Brigantová, jinak bychom postavili štafety dvě.

Zuzka se zranila na doběhu 150m, kde si ustanovila OR 23,60s, předtím zvládla 60m za 9,62 a dálku 337cm.

Pro pěkný osobák si v dálce skočila Nikola Klofáčová (340cm), na 150m pak 26,17.

Jediná zástupkyně Jiskry ve výšce byla Žofka Vajdová – se 119cm nedosáhla na body jen kvůli horšímu zápisu na nižších výškách. Na 150m pak přidala čas 25,25s.

Jedinou zástupkyní ve vrhu koulí a kriketu byla Viki Piklová (koule – 6,08m, 11., kriket 21,84m).

Parádní galapředstavení si připravili kluci:

bodově nejúspěšnější byl Lukas Kučera, bodově se přidali Prokop Fridrich, Standa Ludvík, Honza Klofáč, Tomáš Křehlík a Míša Hubáček. Prokop, Tomáš a Míša jsou přitom ještě věkem přípravka!

Skvělé osobáky padaly v většině disciplín, proto je prosvištíme postupně:

dálka – Lukas si posunul osobák na 438cm(4.), přičemž hned ve 4 skocích překonal svůj dosavadní OR. Zahanbit se nechal ani Prokop s novým osobákem poprvé pře 4m – 425cm – byl pátý. Litovat mohl skoku 402cm s velikým nedošlapem (cca40cm). S odrazem z prkna se trochu pral Míša Hubáček (přesto slušných 363cm), i Fanda Vajda (321cm).

60m – na to jak jsou naši kluci zatím malí, ukázali, že nám tu prostě roste skvělá sprinterská generace. Lukas doběhl 5. za 8,89s, poprvé se pod 9sec.dostal i Prokop za 8,97s (6.). Dobře běžel i Míša 9,33s.

Na stejné trati s překážkami si pak výrazně posunul osobák Honza Klofáč na 12,25s, čímž vyválčil skvělé 4.místo.

Druhá sprinterská trať 150 pak přinesla další skvělé časy – oba zástupci našich přípravek – Prokop a Míša – připsali body za 21,68s (Proky) resp.22,73s, bohužel do statistik jim nepůjdou kvůli větru. Kluky doplnili ještě Honza (23,84s) a Fanda (26,76s).

Spoustu bodů nám přidaly také hody – v oštěpu obsadil 4.místo Standa za osobák 20,76m, všichni naši zástupci bodovali i v kriketu – všichni v nových osobácích – Lukas atakoval hranici 45m, nakonec 44,59m (téměř o 3m!), Standa poprvé přes 40m – 40,11m (přidal přes 2m), Tomáš 38,24m (o 70cm).

Tomáš přidal body ještě v běhu na 1000m, kde byl 7.v čase pod 4minuty (3:59,70).

Absolutní bombu pak kluci předvedli ve štafetě – ve složení Ludvík, Kučera, Hubáček, Fridrich (oba dva ještě přípravka!) přejeli ostatní silné štafety a posunuli oddílový rekord o 1sekundu na 34,38s (měřeno elektricky)!!! a zařadili se na 49.místo v ČR. Vezmeme-li v úvahu, že dva kluci jsou ještě přípravka, a fakt, že před nimi je mnoho časů zaběhnutých ve stejném složení štafety, případně jde o školní štafety, myslíme, že příští rok se máme na co těšit!

Závěrem ještě poděkování nahoru za skvělé slunečné počasí se svěžím vánkem

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem