Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než před týdnem v Novém Městě, přesto startovalo skvělých 24 atletů.

Jasnou jedničkou letošního BPM v kategorii mladších žákyň je Viki Nováková, která si připsala 3.vítězství systémem start-cíl. Moc pěkně běžela i Ella Venkovská na 6. místě, zabojovala i Amálka Hejná na 13.

Ve stejné kategorii kluků letos startují jen kluci zaměřením spíše sprinteři, Míša Hubáček s Fandou Nehybou si přesto zaslouží pochvalu za účast i solidní výkon.

Mezi žáky si celkově drží druhou pozici Filip Koreček, který také v Pacově doběhl stříbrný, opět po těsném finiši mezi nejlepšími třemi. K dobrému 6.místu se tentokrát vytáhl David Kocman, do desítky se vešel i Zdenda Pecen na 9.místě.

Dorostenkám to tentokrát moc nevyšlo, doběhly sice 4.-6. v pořadí Barča Bouchnerová, Hanka Kvanková, Amálka Bártíková, ale ztráta na medailové pozice byla značná. Nicméně je dobře, že holky bojují a účastní se, jejich zaměření na dráze je (hlavně v případě Báry a Amálky) dosti vzdálené středním tratím.

Mezi přípravkovými hochy nám tentokrát chyběl Max Melechovský, tudíž tato kategorie nám medaili v sobotu nepřinesla, jediný mušketýr z našich registrovaných atletů na trati tak byl 14. Jáchym Janáček, ještě lépe si vedl brácha Monči Popíkové Vojta, který doběhl 7.

To dívky se nám poskládaly hned na úžasném 2.-6.místě v pořadí Verča Hubáčková, Terka Trnková, Anežka Nehybová, Alice Plachá a Stázka Nováková. Měli jsme tak 5 atletek v první šestce!!!

Podobně jako Viki Nováková v mladších žákyních, je mezi mladšími přípravkami suverénní Monča Popíková, které však šlape na paty Vanesska Rudolfová, která doběhla 2.

V minipřípravkách – klucích doběhl ve své premiéře Matěj Havlíček 11., když nechal za sebou ještě víc jak polovinu pole.

Vítězství pak domů veze mezi minipřípravkou 2017-18 Táda Trnka, kterého (stejně jako Monču) doprovodil na stupně vítězů i zajíc v oddílovém triku 🙂

Zastoupení jsme měli i mezi dospěláky: táta Popík (Roman) doběhl mezi muži 5., vítězství vybojoval mezi veterány předseda Slávek Koreček, který však dětem tentokrát předvedl, jak se to opravdu dělat nemá – nabalil si sice sebou závodní botky, ale obě pravé 🙂 Pak si špatně přivázal číslo a nakonec se nechal strhnout mladými kluky z kategorie mužů a přepálil začátek :-))

Radost nám udělala i Lada Nováková mezi ženami, která je odchovaná našim oddílem byť nyní registrovaná v Olympu Brno. Po návratu po mateřské zvítězila mezi ženami.

Jarní přespoláky tedy máme za sebou, všem kdo zatím startovali děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu, průběžné pořadí BPM zveřejníme v průběhu týdne. A teď se už těšíme na sezónu dráhovou!!