Atletika logo

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry!

Běhalo se kolem rybníka a byli jsme opět hodně vidět. V hodnocených kategoriích zvítězila mezi mladšími žákyněmi zkušeně Viki Nováková, dobře se s tratí popraly i další naše dívky – Ella Vencovská a Amálka Hejná.

Ve stejné kategorii chlapců doběhl Míša Hubáček 11. (což je ale skvělé, protože stejně jako Ella je spíše sprinterský typ). Jméno Jiskry ale vynesl až ke 4.místu brácha naší malé atletky Sofie Otradovské Petr, který sice ještě není úplně „náš“, ale třeba mu atletika zavoní 🙂

Mezi staršími žáky sváděl skvělý souboj o bednu Filip Koreček, který podlehl jen těsně a doběhl si pro bronz! Zdenda Pecen s Davidem Kocmanem pak ztratili na čelo závodu téměř minutu a doběhli tak spíše ke konci startovního pole.

Kategorii žákyň máme letos slabě obsazenou, jediné zástupkyni Adélce Piklové závod moc nevyšel dle představ.

Mezi dorostenkami se nám holky poskládaly od 4. do 6.místa v pořadí Bára Bouchnerová, Amálka Bártíková a Hanka Kvanková.

Jako obvykle se parádně dařilo v kategoriích přípravek:

mezi staršími doběhl Max Melechovský na parádním 2.místě mezi kluky, dobře běžel i brácha Monči Popíkové Vojta na 7.místě. Pochvalu za účast určitě zaslouží i Jáchym Janáček a Štěpán Koreček.

V kategorii dívek jsme brali hned dvě medaile – Verča Hubáčková stříbro a Terka Trnková bronz, brambůrka bohužel zbyla na Alici Plachou, která však zaostala jen těsně. Uprostřed startovního pole doběhla Stázka Nováková, následovaná dále ještě Sofií Otradovskou a Natálkou Šidlákovou.

Mezi kluky ročníku 2017 a mladších napodobil sestřičku Táda Trnka a doběhl si pro stříbro, následovaný Tadeášem Kozlem.

Mladší holky (2015-16) opanovala Monča Popíková, kterou na stupně doprovodila Vanesska Rudolfová. Těsně uteklo pódium Barče Kyselové na čtvrtém místě, do první desítky se vešla i 8.Kája Polívková. Statečně bojovala i Zuzka Grófová.

Nejpočetnější zastoupení co se rodin týče měla bezkonkurenčně rodina Popíkova, neb novoměstský rybník obkroužila mezi ženami i máma Lucie a mezi muži táta Roman, čímž naplnili heslo – BĚHÁ CELÁ RODINA 🙂

VŠICHNI, kdo vyrazili do Nového Města zaslouží velkou pochvalu, medailistům gratulujeme, komu to uniklo těsně – vyjde to příště. A teď už se těšíme na příští kolo, Běh o pohár století se koná 13.4. tradičně v zámeckém parku v Pacově 🙂