Atletika logo

Přebor družstev ve znamení návratů

7.5. zamířilo 2.kolo KPD žactva, dorostu, juniorů a dospělých do Třebíče. Naši atleti navázali na své představení před týdnem a opět přidávali skvělá umístění a osobní rekordy.

Závod byl však výjimečný návratem dvou bývalých závodníků našeho oddílu – v oštěpařském sektoru se po čase představila mezi juniorkami Eliška Ešnerová a mezi muži David Podoba. A že šlo o vydařené návraty! Eliška mezi juniorkami vyhrála novým osobním rekordem (oštěp 600g) 33,47m (vítězka Eva Remešová startovala mimo soutěž), David byl mezi muži druhý výkonem 42,15m. A to ještě mezi juniory vyhrál další svěřenec Jirky Douchy, ovšem závodící za Humpolec Tomáš Vincenc výkonem 52,71m!
A tím rozhodně skvělé výsledky našich vrhačů neskončily.

Mezi dorostenci se představil tentokrát jediný zástupce – Láďa Jelínek, který si odváží dvě stříbra – v kouli „zaostal“ za svým týden starým osobákem o pouhých 7cm a 9,92m dává naději na brzké pokoření hranice 10m. V disku pak hranici prolomil – metu 25m přehodil o 72cm.

Svého kolegu pak mezi žáky napodobil Ondra Koubek – v kouli byl 3. v novém osobním rekordu 9,72m, v disku pak byl 4. rovněž v OR 23,38m. S Ondrou v diskařském a koulařském kruhu představil i Vojta Doležal a i on se mohl radovat z posunutí hranice svých výkonů v obou disciplínách – v disku skvělé 6.místo za 18,47m, v kouli pak ještě o místečko lepší – 5. za 7,78m. Ač je Vojta spíše vrhač, skvěle zaběhl i 300m za 46,40s a skončil v polovině nabitého startovního pole.

Elišku Ešnerovou doplnily v družstvu juniorek ještě Anička Šlechtová a Verča Jelínková. Anička byla 4.na 400m, Verča pak za osobák na 1500m přinesla plný počet bodů.
Družstvo juniorek tak získalo skvělé 3.místo, které drží i v celkovém pořadí KPD.
Holky ještě doplnila třetí svěřenkyně Tomáše Tůmy Verča Vaněčková, která byla mezi dorostenkami od nás tentokrát sama a na trati 400m obsadila 4.místo.

A dostáváme se k výkonům opět početného družstva žactva:
Tentokrát si to holky Moravcovy prohodily, a nejvíce bodů družstvu přidala Bára za 4.místo v oštěpu (28,72m), nový osobák na 300m 46,51s a hlavně na 100mpř 4.místo a osobák 17,20s.
Kačka pak Barči skvěle sekundovala v překážkách (5.místo, 17,67s), 300m 46,68s a hlavně skvělý osobní rekord, 3.místo a překonání hranice 20m v disku – 21,19m. Obě holky se připravují na MK ve vícebojích a závody je dobře prověřily.
Adélka Karasová ve výšce lehce shodila 148cm a za 145cm byla 8. Lépe se jí dařilo v dálce, kde statečně bojovala s neskutečným množstvím 59(!) závodnic, díky čemuž měla mezi jednotlivými skoky pauzy 35minut!!! Probojovala se do finále, kde skončila 7. za krásných 467cm (a to tam ještě byly velké rezervy).
Naopak Hance Kvankové velké prostoje mezi skoky moc nepomohly – prala se s odrazem a s velkými nedošlapy. Chuť si spravila na 300m novým osobákem 48,16s.
Další osobáky si na trati 60m připsaly Adélka Piklová (9,08s) a ml.žákyně Viki Nováková (9,13s), která však přidala skvělých 10bodů za 3.místo na 1500m, kde si posunula osobák o neuvěřitelných 27sekund na 5:46,08.

V žácích na 15ti bodového Ondru Koubka navázal Vojta Trachtulec za skvělá 6.místa na 60m (8,33s, osobní rekord mu odvál nedovolený vítr), a v dálce (484cm), na 300m pak doběhl 8.za 43,31s. O Vojtovi Doležalovi už byla řeč, kluky ještě v družstvu doplnili nebodující, ale bojující Filip Koreček (OR na 300m 47,20s) a Zdenda Pecen (OR na 300m 47,81s).

Štafetu juniorek 4x100m musela doplnit žákyně Hanka Kvanková a tak běžely pouze mimo soutěž, což byla velká škoda, protože by vyhrály.
Žákyně doběhly 10.mezi 20 štafetami, žákům se dařilo o něco lépe a navzdory špatnému postavení posledních úseků, které rozhodčí nechali běžet delší vzdálenost, doběhli 7.

Celkově tak skončili žáci i žákyně na velmi dobrém 5.místě (ze 13 resp.12 družstev).
Jediné co tak trenéry mrzí je opět neúčast některých členů žákovských družstev – je škoda, že svojí neúčastí nekolegiálně oslabují družstvo…