6.5. 1.kolo Ligy Vysočiny přípravek, Humpolec

Jak jsme již sobotu avizovali, v Humpolci se odehrálo 1.kolo Ligy přípravek a opět jsme přepisovali historii – náš oddíl tu reprezentovalo 37 malých atletek a atletů (a to se ještě dvě dívky omluvily na poslední chvíli pro nemoc) – to je paráda!

S ohledem na množství závodících se závody značně protáhly, děti i trenérky (a trenér a předpokládáme, že i rodiče) si odnesly taky červené čumáčky od sluníčka, ale hlavně spoustu skvělých nových zážitků a výsledků.

Jak pravidelně v souvislosti s přípravkami píšeme, u malých dětí je prioritou získání správných sportovních návyků, lásky ke sportu a týmové sounáležitosti. Odkaz na podrobné výsledky (a že některé byly vážně skvělé!) proto najdete na konci tohoto článku, my si teď dovolíme pár zajímavostí:

Každý z našich malých kamarádů bodoval! Všichni byli platnými členy svých družstev a pomohli k celkovým skvělým výsledkům – i naše nejmenší Marianka Matějková připsala skvělých 13 bodů!

Nejúspěšnější bylo družstvo malých holek – zvítězilo o více než 1000b před druhou Jihlavou!!! Mezi 56 atletkami získaly v celkovém čtyřboji dívky z našeho oddílu 1.,2.,3., 5. a 6.místo, k tomu fůru dalších umístění „na bedně“ v jednotlivých disciplínách. Ve štafetě startovaly 4 naše štafety miniholek a na bednu se postavily hned 2 z nich (1.a 3.).

Skvěle se letos představili i malí kluci, kteří skončili druzí, v první desítce čtyřboje byli hned dva kluci, ve štafetě přidali další pódium – doběhli 3.

Podobně dopadli i starší kluci – jako družstvo také druzí, ve čtyřboji jeden bronz, 6. a 9.místo, společně pak stříbro ve štafetě.

Pro letošní rok nám kvůli odchodům do mladšího žactva trošku oslabilo družstvo velkých holek, startovaly jen 4 holky, což stačilo družstvu na 5.místo, ve štafetě 5.místo a jedno 3.místo na 300m.

Čeho si ale jako trenéři nesmírně vážíme je sounáležitost dětí, vzájemné fandění a povzbuzování. Není lehké závodit mezi téměř 60 vrstevníky, ale je důležité posouvat svoje hranice, posouvat své vlastní limity a rekordy, být platným členem týmu. A to prostě funguje bezvadně a my jsme na vás milí malí atleti MOC HRDÍ!

Současně děkujeme rodičům za podporu a pomoc s organizování té naší bandy!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem