13.5. Závody družstev mladšího žactva odstartovaly v Jihlavě skvělým výsledkem závodníků Jiskry!

13.5. hostila Jihlava KPD mladšího žactva a čekalo se, jak se bude dařit vloni veleúspěšnému přípravkovému družstvu kluků ve starší kategorii. A dařilo se mimořádně – družstvo mladších žáků obsadilo celkově druhé místo!!! Přitom bylo družstvo složené z 3 kluků „mlžáků“ prvním rokem (ročník 2011) a 2 jsou dokonce stále ještě přípravka (2012) I přes velmi chladné počasí s občasným lehkým deštíkem padlo hodně osobáků.

Mezi 40 chlapci si vedl nejlépe Lukas Kučera, který obsadil celkově 9.místo. Nejvíce bodů připsal na 60m za 8,91. Osobák a první místo mezi našimi kluky si pak připsal v dálce (410cm), hodu kriketem (41,25m) a 60mpř (12,30s).

Standa Ludvík byl 17., nejvíce bodů měl z kriketu za osobák 37,98m (9.m), osobáky zapsal i na 60m (9,26s), v dálce (383cm), 60mpř (13,05s) i 800m.

V první polovině startovního pole (19.) skončil i nejmladší člen družstva – přípravkový Prokop Fridrich. Prokyš dosáhl druhého nejvyššího bodového zisku z našeho družstva v jednotlivé disciplíně a to v běhu na 60m, kde za svými zády nechal 31 závodníků ze 40, když vyhrál svůj běh a doběhl celkově na skvělém 9.místě v osobáku těsně nad 9s – 9,06s. Výrazně si posunul osobák i v hodu kriketem – poprvé přes 25m (25,67m). 800m byl pro Prokopa trochu oříšek – tak dlouhou trať ještě neběžel, navíc kvůli opakovanému startu běžel o 130m více. Jak snadné je udělat si z excelentní disciplíny strašáka si Proky vyzkoušel na 60mpř, kde mu po předloňském pádu v Třebíči evidentně nesedly překážky (vyšší oproti těm v přípravce od 17cm!), přesto byl rychlejší než 14 starších kluků. Smůlu pak měl v dálce, kde první dlouhý skok přešlápl, posunul rozběh a pak nebyl schopen trefit prkno (30cm nedošlapy) – 370cm, v posledním skoku si ještě navíc k nedošlapu hrábnul rukou při dopadu (cca -20cm). Výkon 363cm by tak s chybějícími cca 50cm byl excelentní, ale musí si ještě počkat.

Skvělé bylo, že si kluci rozložili schopnosti v různých disciplínách. Nejlepší výkon z našeho družstva na 800m tak předvedl v čase 3:05,40 (17.) druhý „kluk z přípravek“ Tomáš Křehlík. Tom si jako ostatní kluci připisoval osobáky také ve většině disciplín (dálka 331cm, 60mpř 13,44s, 60m 10,13s), paradoxně bodově druhý nejlepší výkon měl Tom v kriketu (32,20m), kde však za loňským osobákem přes 2m ztratil.

Poslední mušketýr Honza Klofáč byl z našich kluků druhý hned ve dvou disciplínách – na 800m a na 60mpř., kde také stlačil čas pod 13s – 12,60s (13.). Další osobák si připsal i na 60m (9,90s). Stejně jako Tomáš hodil letos zatím méně než vloni kriketem (přesně o 2m). Vůbec mu pak nevyšla bohužel dálka, kde skončil úplně poslední, jelikož první skok nedošlápl více než o metr (229cm) a pak dvakrát smolně přešlápnul. Aspoň ví, na čem do příště pracovat.

Družstvo dívek nebylo „obohaceno“ o přípravkové holky, nicméně hned 4 holky z pěti závodily ještě vloni v přípravkách.

Nejlepší z našich holek byla mezi 91(!) mladšími žákyněmi Viktorka Nováková (17.). Nejvíce bodů Viki přinesla na nejkratší (60m (9,23s)) i nejdelší trati (800m 2:46,19), byť ani v jednom případě těsně osobák nepadnul. Kromě běhu na 800m byla naším vůbec nejlepším atletem i ve skoku do dálky, kde si osobák posunula o 83cm(!) na 414cm. Osobák si vytvořila Viki i na 60mpř. (13,87s).

Nejrychlejší z našich holek na 60mpř byla Sára Sztachová v novém osobáku 13,13s. Pěkný osobák a umístění pak Sáře přinesla dálka (392cm), osobáky si ostatně udělala ve všech disciplínách (60m 9,60, kriket 21,72m, i 800m).

Nejlépe házela Nikola Petrlíková, výkon 27,49 je jen 31cm za osobákem⚾️. Osobáky naopak přidala na 60m (10,31s), v dálce (331cm), kde však také netrefovala ideálně odraz, na překážkách (14,92s) a na 800m. Jen škoda, že na „půlce“ se Niki pořádně rozběhla až na posledních 150m….

Druhou nejlepší „házečkou“ je s výkonem 22,94m naše druhá Nikola – Klofáčová, která si také vytvořila osobáky ve všech disciplínách. Trenéry potěšil její závěr na 800m, kde dokázala ve finiši předběhnout hned několik soupeřek.

Překvapivě třetí nejlepší z našich děvčat na 60mpř (14,85s) byla Viktorka Piklová, stejně si vedla i v hodu kriketem (22,84m). Osobáky si vytvořila i ve zbylých disciplínách.

Závody ukázaly, že nám hlavně v klucích vyrůstá nadějná generace (škoda, že nebyly štafety), Mimořádná ve své generaci na středních tratích je i Viktorka Nováková.

Trenéři pak byli potěšeni množstvím zlepšených osobních rekordů a některých velmi slibných výkonů.

Také jsme ale objevili spoustu věcí pro zlepšování a víme, na čem musíme dále pracovat…

Klukům ještě jednou gratulujeme a jdeme makat dál!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem