8.10.2022 Posázavský běh, park Budoucnost, Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodský park Budoucnost přivítal druhou říjnovou neděli 2.ročník Posázavského běhu, což je přespolní (tedy spíše přesparkový 🙂 běh pro dětské kategorie. Běh je zařazen do seriálu Běžeckého poháru mládeže (BPM) v žákovských kategoriích.

Hlavní závod odstartovaly v 10:00 mladší žákyně na trati 600m, což byla neobsazenější kategorie (12 účastnic). Z našich holek byla nejlepší Adélka Karasová, která doběhla na 3.místě, následovaná 4.Viki Novákovou, patřící ovšem věkem stále do starší přípravky! Třetí zástupkyní pak byla Adélka Piklová, která doběhla 11.

Po holkách odstartovali na svůj 1200m dlouhý závod mladší žáci. Zde se úspěšně bil o vavříny prozatímní lídr Běžeckého poháru Filip Koreček, který nakonec doběhl 2., s tratí se dobře popasovali i David Kocman (6.) a Zdenda Pecen (7.).

Rovněž ve starších žákyních jsme měli dvě atletky – stejnou tratí jako ml.žáci proběhla na 3.místě Kačka Moravcová, 4. pak skončila Hanka Kvanková.

Posledním závodem BPM byl běh starších žáků na 1800m (tři okruhy). zde nás reprezentoval pouze Láďa Jelínek, který je úspěšným členem naší VRHAČSKÉ skupiny 🙂 Přesto se rozhodně nenechal zahanbit běžeckými kolegy z jiných oddílů a doběhl pátý s nevelkou ztrátou.

Po vyhlášení výsledků závodů BPM následovaly 2 běhy oddílových závodů přípravek. V prvním běhu na cca 200m závodili nejmenší – mladší přípravky – celkem 10 dětí. V dívkách si zlatou medaili odnesla Monika Popíková, následovaná Vanesskou Rudolfovou a Stázkou Novákovou. Kluci si rozdělili medaile – zlato si odnesl Max Melechovský, stříbro Jáchym Janáček.

Starší přípravka běžela celý okruh 600m jako mladší žákyně. Podruhé si tuto trať zopakovala Viki Nováková, která už byla 4.v ml.žákyních, v přípravkách si už zlato odnesla 🙂 Druhá skončila Viki Piklová. V chlapcích jsme nechtěli, aby startoval jediný závodník a proto jsme, podobně jako Viki v holkách, viděli podruhé na trati Lukáše Podhráského z Jemnice, který nakonec zvítězil, následovaný Prokopem Fridrichem, který si tak odnesl stříbro 🙂

Závody se moc vydařily, účast byla větší než vloni, což nás velmi těší a děkujeme všem pomocníkům s organizací!!!

Krásné fotky najdete ve Fotogalerii Pokud někdo má hezké fotky stupňů vítězů, neváhejte nám je poslat!!

Podrobné výsledky jsou na stránkách ČAS

Monča Popíková vykradla Čáslav

Byť venku padají občasné sněhové vločky, jaro se nemilosrdně hlásí ke slovu a běžecké závody roztáčí svá kola. Tradičního závodu Běh Vodranty se zúčastnily i