Atletika logo

30.9. Středoškolský atletický pohár – okresní kolo

Jak jsme už psali na jaře – jako oddíl samosebou podporujeme atletiku i ve školách. Jednak trenérsky, kdy v případě zájmu umožňujeme ukázkové hodiny atletiky v rámci TV na stadionu (mládež si vyzkouší třeba oštěp, překážky, disk, výšku), ale především se podílíme na pořádání atletických závodů škol. V červnu jsme tak hostili Atletický pohár základních škol a na konci září přišly na řadu školy střední.

V pátek 30.9. si tak část oddílových trenérů a rozhodčích vzala volno v práci a vyrazila na stadion uspořádat poslední velké závody na dráze v letošním roce. Závodů se zúčastnilo celkem 65 závodníků kategorií junioři a dorost z celkem 4 škol našeho okresu – OA Havl.Brod, SPŠ stavební HB, Akademie a Gymnázium Světlá n.S. a Gymnázium a SOŠ Ledeč nad Sázavou.

Domácí oddíl (a svoji školu OA HB) reprezentovala pouze Kačka Douchová, která suverénně vyhrála dálku výkonem 455cm (o 55cm!) a ve výšce skončila výkonem 144cm třetí.

Závody přinesly v některých disciplínách velmi pěkné výkony, ostatně mezi studenty škol byli registrovaní závodníci Zruče n.S., Humpolce či Hvězdy Pardubice.

V chlapcích zvítězila SOŠ a Gymnázium Ledeč n.S., v dívčí kategorii si pak vítězství odnesly holky z brodské Obchodní akademie a Hotelové školy. Obě zmíněné školy postoupily do krajského kola, které se uskutečnilo 6.10. v Jihlavě. Zde se do závodnických let vrátila i trenérka našich přípravek Šárka Aubrechtová, která byla solidním skokem 472cm pátá a v běhu na 60m v čase 8,45s bronzová! Kačka přidala body v dálce 9.místem (447cm) a především za 2.místo ve výšce za 144cm, na závěr pak jako členka štafety 4x200m byla 3.

Závěrem bychom chtěli moc poděkovat všem, kdo neváhali a přišli pomoci s organizací závodů, včetně předsedy KAS Vratislava Fišery a paní Fišerová, kteří se postarali o cílovou kameru a Atletickou kancelář. Jen nám bylo trošku líto, že nestartovali naši atleti z dalších brodských středních škol a věříme, že příští rok bude účast ještě hojnější.

VÝSLEDKY okres HB

VÝSLEDKY kraj Vysočina

Fotogalerie

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem