28.9.2022 Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva krajů Plzeňského, Karlovarského, Středočeského, Jihočeského a kraje Vysočina, Benešov

Hned dva mladší žáci našeho oddílu letos navázali na loňskou účast Ondry Koubka a byli Krajským atletickým svazem nominováni do reprezentace kraje na mezikrajové utkání družstev – Filip Koreček v běhu na 800m a Adélka Karasová ve skoku do výšky.

Počasí atletům moc nepřálo, bylo velmi chladno, zamračeno se střídalo s deštěm, přesto byly k vidění pěkné výkony a i naši zástupci nám rozhodně ostudu neudělali – ba právě naopak.

První se představil Filip Koreček v druhém běhu na 800m. Filip asi trošku doplatil na velmi pomalý rozběh – o 15sec. pomalejší než první rozběh!! Po předchozích závodech, kde Filip celou skupinu odtáhnul a v závěru vytuhnul, tentokrát předvedl vyzrálejší výkon, skupinku si pohlídal zezadu a na posledních 150m se posunul kupředu. Konečný čas 2:31.00 stačil na konečné 9.místo (z 15ti závodníků), ale je to krásný nový osobák o více než 2sec. a především tím Filip přidal ná účet družstva 3b. Filip se ještě neplánovaně představil také v „B“ týmu štafety 4x60m.

Skok vysoký dívek byl kvůli silnému dešti posunut o 30minut, bylo tak těžké se udržet v teple a rozcvičení. Přesto Adélka úspěšně překonávala laťku až do výšky 148cm. Následující výšku 151cm, která je i jejím osobákem, bohužel již 3x shodila, některé pokusy však byly velmi nadějné a chyběl kousíček štěstíčka. V konečném pořadí skončila Adélka 5., čímž přispěla 6b.družstvu a hlavně ukázala, že se může směle měřit s nejlepšími výškařkami. Je vidět, že Adélka už má 150cm v nohách a věříme, že se příští rok můžeme těšit na další posouvání osobáku 🙂

Adélce i Filipovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci nejen kraje, ale i oddílu!!!

VÝSLEDKY

Více fotek a video běhu Filipa a nejlepšího skoku Adélky najdete tradičně ve Fotogalerii 🙂

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem