12.10. Bernard Cup 2022, Humpolec

Posledních letošních závodů na dráze se ve středu zúčastnila početně nevelká skupinka dětí z kategorií přípravky a mladší žactvo. V době podzimního přípravného období byly vyslány především děti, které se v žactvu účastní Běžeckého poháru a z přípravek pak děti, které mají rády i trošku delší tratě. V Humpolci se tak představilo celkem 8 našich mladých atletů, zanechali však velmi výraznou stopu 🙂

Mladší žáky a žákyně čeká v sobotu Běh O pohár Barchanu v Jemnici, závody tedy pro ně byly především tréninkovou přípravou. Přesto se s tratí 800m vypořádali velmi dobře, Filip Koreček závod zvládl skvěle takticky a v slušném čase 2:32,4 doběhl druhý se ztrátou pouhé sekundy na první místo. Dobře mu sekundoval i David Kocman, který doběh 4. V mladších žákyních naše nadějná výškařka Adélka Karasová doběhla na místě pátém. Nutno ovšem poznamenat, že díky o hodinu posunutému startu vybíhala Adélka téměř z auta a ani kluci neměli čas se moc rozběhat…

Velkou radost nám (ostatně jako celou sezónu) udělali zástupci našich přípravek, když opanovali hned 4 kategorie!!!

Starší přípravky běžely 500m a dívkám dominovala Viki Nováková, která by svým časem 1:34,6 vyhrála i závod kluků. Ale i ten se stal naší kořistí, resp. kořistí Míši Hubáčka, který ukázal, že je nejen rychlík, ale umí dobře běžet i střední trať.

V kategorii Minipřípravek se děti praly s tratí 400m a mladší sourozenci navázali na výsledky své sestry a bratra – Verča Hubáčková závod vyhrála v čase 1:21,5, Stázka Nováková pak doběhla šestá.

Jako velký talent pro budoucnost se pak ukazuje teprve 7mi letá Monča Popíková, která vyhrála svůj běh na 300m v kategorii Atletická školka, jako jediná se mezi holkami i kluky dostala časem pod 1 minutu a v NOVÉM REKORDU MÍTINKU 59,5s vymazala z tabulek svoji předchůdkyni z našeho oddílu Janu Šimůnkovou (z r.2011). A tak zatímco mnoho dětí musíme na tréninku povzbuzovat, Monču musíme brzdit 🙂 (bohužel nemáme ani jednu fotečku Monči ze závodu, proto prosím pokud někdo má, nechť pošle – díky!!)

Ostatně závodníci Jiskry Havlíčkův Brod drží hned 5 rekordů tohoto mítinku, ale většina z nich už je hodně fousatá (rekordy, ne atleti.. i když některých možná taky :-))) Například byl teprve letos překonaný rekord naší někdejší skvělé závodnice Markéty Štefánkové z roku 1993, stále pak trvají časy Lenky Hejkalové (z 1987) či vynikající čas 2:03,0 Roberta Štefánka z roku 1995.

Děti děláte nám radost a jak je vidět, máte na co navazovat!!

Fotogalerie

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem