Atletika logo

7.5. Liga Vysočiny přípravek – západ, Pacov

Všichni jsme netrpělivě čekali na první závody naší nejmenší, ale nejpočetnější kategorie a dočkali jsme se v sobotu v Pacově. Počasí nám moc nepřálo, děti závodily v lehkém dešti, ale o to urputněji 🙂

K závodu jsme nastoupili s doposud NEJVĚTŠÍM družstvem 24 dětí, čímž jsme byli mezi největšími oddíly! Od loňského roku nás bylo 4x více!!! A to ještě 2 děti neodjely pro nemoc a několik dalších z jiných důvodů. PROSTĚ PARÁDA A OBROVSKÁ POCHVALA DĚTEM I RODIČŮM!!!!

Mohli bychom polemizovat zda skladba závodu byla šťastná, především běh na 400m přinesl mnoho slz a bolesti, což nevíme, zda úplně na závody nejmenších patří… Ale atletika holt občas trošku bolí.

V kategorii přípravek nikdy nejde tolik o výsledky, přesto musíme zmínit několik skvělých výsledků:

Naše děti se rozhodně mezi ostatními neztratili a dle známého rčení „ten dělá to a ten zas tohle“ se pěkně rozložili v jednotlivých disciplínách. Mnoho dětí si navzdory počasí vytvářelo osobní rekordy, pochopitelně došlo i na slzičky po pokažených disciplína, ale tak to ve sportu chodí. Ve výsledcích bohužel nenajdeme celková umístění družstev a čtyřboj je tam „opačně“, proto krátký souhrn:

Minipřípravka holky – 50 startujících (8 našich)!! nejlepší z našich Verča Hubáčková na skvělém 6.místě

Přípravka holky – 47 startujících, (9 našich), v nejlepší 13 hned 3 naše holky

Minipřípravka kluci – 27 startujících (2 naši),

Přípravka kluci – 31 startujících (5 našich), 4 do 11.místa!, celkově vyhrál Lukas Kučera!

Jako excelentní brodská disciplína se jeví štafety, tentokrát 4x100m 🙂 Nasadili jsme hned 6 štafet (1 mix mimo soutěž) – největší kluci ji ve složení Ludvík, Kučera, Klofáč, Fridrich vyhráli, malý holky byly na 2. místě, velké holky vyrovnaně na 5.a 6. místě.

Výsledky jednotlivých disciplín najdete níže pod odkazem, tedy pouze telegraficky nejlepší umístění:

400m – 1.místo Verča Hubáčková 1:25,9s, 4.místo Viki Nováková 1:17,7s

raketka – 1.místo Standa Ludvík 35,13m, Lukas Kučera 29,47m, 3.místo Ellen Čechová 22,97m

skok z místa – 1.Lukas Kučera 212cm, 4.Jan Klofáč 194cm, 1.Viki Nováková 202cm (skok byl ostatně naší nejúspěšnější disciplínou, hned 4 kluci a 5 holek bylo mezi nejlepšími 10.)

slalom – 2.Verča Hubáčková 9,9s, 2.Lukas Kučera 9,0s

Kaňkou na závodech bohužel byla ne úplně zvládnutá organizace, kdy nebyly na začátku nástupy kategorií, kdybychom neměli dostatek trenérů a rodičů, děti by chodily po disciplínách samy, ne zrovna přesné měření a velké zmatky ve štafetách pak vyvrcholily špatným vyhlášením nejstarších kluků..

Závěrem ale chceme poděkovat všem dětem za bojovnost, za to jak si navzájem fandily a povzbuzovaly se, podpořily se, když se druhému nezdařilo. Prostě se ukázalo, jak báječná atletická parta nám v Brodě zase vyrůstá 🙂 A pochopitelně dík patří všem rodičům a trenérům.

VÝSLEDKY

více fotek najdete ve Fotogalerii

Další aktuality

Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti

Atletické léto

Přes léto pravidelné tréninky nejsou, malí atleti určitě budou řádit na táborech a dovolených, nejeden i na našem Letním příměstském atletickém táboře. Větší atleti pak