Atletika logo

7.10. Posázavský běh aneb domácí rozloučení se závodní sezónou

Posledním letošním závodem, který jsme organizovali, jsme úspěšně zakončili sezónu na domácí půdě. Již pomalu tradiční část Běžeckého poháru mládeže potvrdila, že si získává na stále větší popularitě. Těžký běh v parku Budoucnost se zabijáckým výběhem pod Kalvárii letos přilákal 57 závodníků v hlavních kategoriích, doplňkové závody přípravek pak dalších 33 dětí, dohromady tedy v Brodě startovalo na 90 závodníků ze 7mi oddílů!

Náš oddíl se dočkal medailí hned v nejnabitější kategorii mladších žákyň, kde v silné konkurenci 25 závodnic dokončila 600m dlouhý okruh na druhém místě Viki Nováková, která  vzápětí na dvounásobné trati starších žákyň doběhla mimo soutěž třetí. Z dalších našich mladších se statečně s kopcovitou tratí popraly Nikola Klofáčová s Viki Piklovou.

V kategorii starších žákyň jsme nakonec vyšli těsně mimo stupně vítězů (když Viki byla MS), nicméně holky se poskládaly na 4., 5., 6. a 8.místě (Adélka Karasová, Kačka Moravcová, Hanka Kvanková a Adélka Piklová).

Druhé medaile jsme se dočkali ve starších žácích – 3x výběh na Kalvárii na 1800m dlouhém okruhu zvládnul skvěle takticky Filip Koreček a odnesl si bronz. Skvěle běžel i vícebojař Vojta Trachtulec na 5.místě, David Kocman na 6. i Vojta Doležal na 7.místě.

Dorost bývá tradičně slaběji obsazen, přesto nás potěšilo 3.místo Báry Bouchnerové, Bára si tak upevňuje postavení v celkovém pořadí. 

Dorostenec startoval jediný a tak díky Vaškovi Švástovi máme i jedno zlato 😊

Přípravky ovládli naši závodníci v kategoriích mladších holek, kde vyhrála Terezka Trnková před Vanessou Rudolfovou, následované na 4., 6. resp.8.místě Verčou Hubáčkovou, Mončou Popíkovou a Stázkou Novákovou, které ještě doplnila 12.Anička Röhrichová.

Rovněž kategorie starších kluků přinesla zlato díky Míšovi Hubáčkovi, kterého na pódium doprovodil třetí Max Melechovský. Z neznámého důvodu startoval se staršími kluky i Jáchym Janáček, který však patří mezi kluky mladší, což je škoda – čas by mu v mladších stačil na 4.místo. V mladších se tak představil 4.Mára Klofáč a 5.Nikolas Melechovský.

Obrovský souboj se strhnul o 2.a3.místo v běhu starších holek – černý Petr bramborové medaile zbyl na Šárku Sukupovou, kterou těsně předstihla Zuzka Brigantová a odnesla si tak bronz. Holky ještě doplnila 6.Amálka Hejná.

Jako pořadatelé se musíme pro příští rok zamyslet nad delší tratí pro přípravky – většina malých závodníků si vyzkoušela zaběhnout celý okruh v druhé vlně mladšího žactva a dle blaženého výrazu mnohých z nich soudíme, že příští rok už jim trať okořeníme alespoň jedním kopečkem 😊

Závěrem moc děkujeme našim atletům za hojnou účast i reprezentaci oddílu a současně moooc děkujeme všem atletickým rodičům a kamarádům za pomoc s organizací, která šlapala tradičně skvěle!

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

Další aktuality