30.9. Mistrovství kraje Vysočina přípravek ve čtyřboji a štafetách

Poslední závody na dráze potvrdily velmi úspěšný atletický rok. Sobotní ochlazení přineslo sice proměnlivé počasí, ale ve většině kategorií získali naši malí atleti alespoň jedno pódiové umístění.

Do Jihlavy nakonec navzdory četným omluvenkám dorazilo z nominovaných atletů slušných 19 členů našeho oddílu.

Počty startujících byly rozdílné, proto i na výsledky je nutno nahlížet z této perspektivy:

Stručně výsledky (v závorce uvedeno pořadí v jednotlivých disciplínách):

St.hoši 2012 (17 závodníků)

2. Prokop Fridrich (přek.2., dálka 2., 50m 1., kriket 10.)

3. Michal Hubáček (přek.3., dálka 1., 50m 2., kriket 11.)

5. Tomáš Křehlík (přek. 3., dálka 7., 50m 8., kriket 5.)

13. František Vajda (přek. 13., dálka 11., 50m 13., kriket 14.)

St.hoši 2013 (15)

6. Kryštof Harazim (přek. 2., dálka 7., 50m 6., kriket 5.)

1.místo ve štafetě v novém oddílovém rekordu 36,43s

Ml.hoši 2014 (19)

7. Tadeáš Meloun (přek. 13., dálka 4., 50m 15., kriket 1.)

11. Kryštof Mišta (přek. 8., dálka 7., 50m 12., kriket 13.)

16. Jáchym Janáček (přek. 17., dálka 15., 50m 10., kriket 14.)

19. Marek Klofáč (přek. 19., dálka 17., 50m 19., kriket 19.)

3.místo ve štafetě

St.dívky 2012 (34!)

7. Zuzana Brigantová (přek. 11., dálka 7., 50m 9., kriket 5.)

22. Vendula Trachtulcová (přek. 21., dálka 26., 50m 28., kriket 9.)

St.dívky 2013 (22)

11. Natálie Marková (přek. 7., dálka 12., 50m 12., kriket 12.)

Štafeta mimo soutěž (doplněná o Stázku Novákovou) 8. (z 15ti)

Ml.dívky 2014 (28)

2. Veronika Hubáčková (přek. 5., dálka 5., 50m 3., kriket 7.)

5. Veronika Pytlíková (přek. 3., dálka 2., 50m 11., kriket 17.)

28. Anastázie Nováková (přek. 27., dálka 25., 50m 23., kriket 28.)

Ml.dívky 2015 (17)

1. Vanessa Rudolfová (přek. 1., dálka 1., 50m 1., kriket 1.)

3. Monika Popíková (přek. 2., dálka 2., 50m 3., kriket 7.)

7. Barbora Kyselová (přek. 6., dálka 8., 50m 8., kriket 12.)

11. Emílie Marková (přek. 13., dálka 7., 50m 10., kriket 11.)

Mladší holky svedly urputnou bitvu s domácí Jihlavou ve štafetě, rozhodovala cílová kamera a bohužel v neprospěch našich holek – přesto je stříbro skvělé!

Největší hvězdou nejen našeho oddílu, ale celých závodů byla rozhodně osmiletá Vanessa Rudolfová. Vyhrála totiž VŠECHNY individuální disciplíny a tedy i celkově čtyřboj mezi dívkami ročníku 2015. Nad Vanessou se přitom stáhla mračna hned v úvodní disciplíně, kdy ulila první start a ve druhém doběhla jen díky přivření očička pana startéra…

Vanessa si připsala osobáky v hodu kriketem (poprvé přes 20 – 20,89m) a v běhu na 50m, kde jí však čas 8,51s odvála ze statistik nedovolená podpora větru. Ostatně proměnlivý vítr odvál osobáky více našim dětem.

Trenéry nesmírně potěšilo, že si hned 18 z 19ti závodníků posunulo své osobní maximum alespoň v jedné disciplíně. To je s ohledem na počasí a konec sezóny vážně skvělé. Tou jedinou, kdo si osobák neposunul, byla Monča Popíková, která si však rozhodně spravila chuť celkově 3.místem mezi holkami 2015.

Dvojité zastoupení na stupních vítězů jsme měli 2x – kromě holek 2015 ještě v kategorii nejstarších kluků 2012, kde byl Prokop 2. a Míša Hubáček 3. pátou individuální medaili přinesla Verča Hubáčková se stříbrem.

Za zmínku stojí rozhodně i 5.místa Tomáše Křehlíka, který byl 3.na překážkách, či Verči Pylíkové, která byla dokonce 2.v dálce a 3.v překážkách, medaili ve čtyřboji jí odnesl hlavně stabší hod kriketem (17.). Hned 3 nejmladší holky (kromě Vanessy a Monči ještě Bára Kyselová) se vešly do první desítky a těsně unikla Emilce Markové na 11.místě.

Většina závodníků měla své silnější i slabší disciplíny. Podobně jako Verči odnesl medaili kriket, naopak Táda Meloun jako vítěz kriketu a 4.v dálce ztratil v bězích – až 15.místem na 50m a 13.na překážkách.

Na pomyslné bedně byl i Kryštof Harazim, který byl 2.na překážkách.

Malým klukům se individuálně úplně nedařilo, vynahradili si to ve štafetě, kde si doběhli pro celkem překvapivé 3.místo.

Rozhodně vrcholem závodů byla jako vloni štafeta starších kluků, tentokrát ve složení Prokop Fridrich, Míša Hubáček, Tomáš Křehlík a Kryštof Harazim, která opět zvítězila o parník (navzdory opravdu špatné předávce mezi Míšou a Prokopem…) a dokonce překonala loňský oddílový rekord – ten nový má hodnotu 36,43s.

Všem reprezentantům oddílu moc gratulujeme a děkujeme – opět jsme potvrdili, že je atletika v Jiskře na velkém vzestupu a že prostě atletiku dělat umíme 😊