Atletika logo

22.9. BĚH KARLA HAVLÍČKA BOROVSKÉHO: NA DOMÁCÍCH TRATÍCH ZAŽEHLY JISKRY MEDAILOVÝ PLAMEN

V pátek 29. 9. 2023 se uskutečnil již 17. díl Běžce Vysočiny, který tentokrát zavítal do Havlíčkova Brodu.

Spolupořádající Základní škola V Sadech nabídla všem aktivním i pasivním účastníkům zázemí ve svých prostorách a po vyřízení nezbytných formalit mohlo dojít na samotné soutěžní klání.

Přesně v 16.30 odstartovali atletické odpoledne naši nejmenší. Zde nešlo až tolik o výsledky, důležitější byla chuť, odhodlání či radost z pohybu na čerstvém vzduchu. A potěšil také počet předškoláků, který se vyšplhal na sympatické číslo 28!

Poté následovaly závody dětí školou povinných. Zde zaznamenala velké úspěchy havlíčkobrodská Jiskra, v jejíž barvách ovládly své kategorie Adélka Karasová, Viki Nováková či Monča Popíková.

Monču Popíkovou na stříbrné příčce následovala Verča Pytlíková. Potěšil vítězný návrat Adélky Karasové, která léčila podruhé rozseklé koleno, doma se představila i Viki Nováková, která trať 1.25km prolétla o celé 3 minuty rychleji než druhá v pořadí!!!! V dorostenkách brala stříbro Barča Bouchnerová, pro kterou je 5km trať už hoodně dlouhá 🙂 . Pochvala směřuje i k dalším reprezentantkám oddílu Lucce Brychtové a Aničce Röhrichové.

A úderem 17. hodiny odstartoval hlavní běh, který se jako had proplétal cestami a pěšinami malebného parku Budoucnost.

Mezi muži si slávu vydobyl novovčelnický rytíř Jirka Nevoral (39:20), jenž bez problémů udolal svého největšího soupeře Michala Tomáška z Malče (39:56). O třetí místo se pak rozpoutal neskutečný souboj mezi několika běžci. Skvělým finišem na poslední stovce vypálil všem rybník Vratislav Libánský (40:03) a připsal si tak kromě traťového osobáku i nejlepší umístění v letošní sezóně.

Pětikilometrová ženská trať se stala snadnou kořistí pro příseckou raketu Lucii Šarounovou (20:01). Ta potvrdila své běžecké kvality a nechala na štítě druhou Olinku Krčálovou z Polné (21:28) i třetí Petru Dvořákovou z Čáslavi (21:34).

Vraťme se ještě k našemu oddílu. Kromě Vráti zazářili i další borci. Běhající právník Sláva Koreček (40:20) předvedl výborný výkon a v závěru dokonce atakoval stupně vítězů ve čtyřicátnících, od kterých ho nakonec dělilo pouhých sedm vteřin.

Jako víno zraje stříbrný junior David Svoboda (43:12), ten předvádí stále lepší výkony a jeho běžecká budoucnost vypadá velmi zajímavě.

Skvělé načasování formy potvrdil i Robert Mrkvička (43:13), který si bez potíží doběhl pro zlato mezi padesátníky.

Zazářila rovněž naše dámská sekce reprezentovaná Věrkou Sochorovou (23:39) a Jančou Hotařovou (24:27) – obě děvčata shodně brala ve svých kategoriích stříbro.

Hezký výsledek zaznamenal Honza Prášek (43:14), i když tentokrát těsně prohrál se svými stájovými kolegy. A zapomenout nesmíme ani na Luďu Ševčíka (51:24) či Honzu Sádla (51:31).

Smolařem dne byl bohužel Kája Radkovský, jenž ze zdravotních důvodů závod nedokončil.

Jako zlatý hřeb si necháváme parádní bronzovou jízdu příchozího Pepy Schwarze (16:32), který ze samé radosti, že mu to cinklo, zapomněl přijít na stupně vítězů.

Závěrečné poděkování patří především Městu Havlíčkův Brod za štědrý finanční příspěvek ve výši 20 000 Kč, dále paní ředitelce Mileně Honsové, kolegům z pedagogického sboru, panu školníkovi, žákům, kamarádům i rodičům za pomoc při organizaci. A v neposlední řadě velký dík také všem běžcům a fanouškům, že se v tak hojném počtu k nám do Sadů dostavili.

Další aktuality