4.-5.6. Víkendový výsledkový servis

S rostoucím oddílem roste i množství výsledků našich atletů v různých kategoriích. Z tohoto důvodu si vám dovolujeme představit pravidelný výsledkový servis 🙂

4.6. 2.KOLO KP DRUŽSTEV DOROSTU A JUNIORŮ, Pardubice

Jak víte, v dresu Hradce Králové letos hostuje Kačka Douchová. Po účasti v 1.lize žen ji tentokrát čekaly boje o body v KPD v kategorii juniorek. Ve své nejsilnější disciplíně hodu oštěpem připsala Kačka družstvu 11 bodů za vítězství a velmi pěkný výkon 39,43m (chyběl jen kousíček ke 40). V běhu na 100m př. sahala Kačka po novém osobáku, bohužel ji však poslední překážka vyvedla z rytmu a bylo z toho „jen“ 8.místo. Ve skoku vysokém se letos trošku potýkáme se změnou techniky a i když to lítá Kačce vysoko, technické chybičky bohužel nedovolí skoky na úrovni osobáku – ale až to Kačka trefí, bude to super 🙂 Přes všechny těžkosti byla Kačka pátou nejlépe bodující atletkou oddílu.

VÝSLEDKY

4.-5.6. Mistrovství ČR veteránů (Masters) na dráze, Rumburk

Už tradiční sběratel cenných kovů na MČR nejzkušenějších atletů, Jirka Brychta, potvrdil svou dominanci i na dráze v Rumburku, odkud přivezl titul Mistra ČR v běhu na 5000m v moc pěkném čase 17:10.72 !! Ale Jirka nebyl sám – stříbrnou medaili v běhu na 1500m vybojovala i Věrka Sochorová, která vše doplnila ještě 4.místem v běhu na 800m – Jirko, Věrko GRATULUJEME!!!

VÝSLEDKY

5.6. 2. kolo KPD mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a starších žákyň, Pacov

KPD staršího, žactva, dorostu, juniorů a dospělých se zúčastnilo celkem devět našich závodníků. Největší radost nám tentokrát dělali vrhači, kteří po zimní přípravě začínají nabírat skvělou formu. Láďa Jelínek se ve vrhu koulí každým pokusem zlepšoval a až do posledního pokusu v soutěži vedl, nakonec jej až závěrečným pokusem přehodil velký favorit soutěže Hubáček z Nového Města na Moravě, který poslal kouli o pět cm před našeho závodníka. Ládi výkon 10,55 m však snese ta nejpřísnější srovnání. V disku pak navíc přidal 3. místo výkonem 26,23 m, což je s ohledem na nemožnost trénovat v diskařském kruhu na našem stadionu skvělé. Láďu Jelínka v brodské skupině vrhačů výborně doplňoval Ondra Koubek, který v kouli obsadil deváté místo, výkonem 7,84 m a v disku pak dokonce osmé místo výkonem 16,88 m. Získal tak cenných 5 bodů pro družstvo žáků. To nakonec obsadilo v nejvíce početné týmové soutěži 5. místo. Z dalších výkonů našich žáků – Vojta Růžička vyhrál svůj rozběh na 60m v čase 9,03, což znamenalo hodnotu jeho nového osobního maxima. Vojta Trachtulec byl ve svém rozběhu druhý, také v osobním rekordu 9,10 s. U obou starších žáků budeme na příštích závodech netrpělivě čekat na prolomení 9 s hranice. Vojta Trachtulec také solidně hodil diskem 14,99m, což s ohledem na první start v této disciplíně bylo velmi pěkné. V dálce pak solidních 423cm – ale pro Vojtu tu jistě bude cílem se posouvat k hranici 5m. V závodě na 300 m si pak nejlépe z našich závodníku vedl Václav Švásta, časem 45,14 mu jen těsně uniklo v silné konkurenci závodníků místo v bodované nejlepší desítce ( a to Vašek běžel bez treter!).

Zmíněné výborné výkony vrhačů pak ještě podtrhla pátým místem v hodu diskem Kateřina Moravcová ve straších žákyních. Její výkon 17,17 m. Zdá se, že víceboj by mohl Kačce sedět 🙂

Potěšily také výkony, věkem ještě mladší žákyně, Adély Karasové – dálka 4,40 m (čímž potvrdila svoji výkonnost a výborné 11. místo v nejsilněji obsazené disciplíně poháru ( 46 závodnic). Tímto výkonem by Adélka zdatně sekundovala dorostenkám,  a dokonce i dorostencům!) a 300 m v novém osobním rekordu 47,72s, dále výkony prvním rokem starší žákyně Amálie Bártíkové – skok daleký 3.73 m a skok vysoký 1,28 m. V obou případech Amálka zaznamenala osobní maxima.

Mezi dorostenkami se představila Anička Šlechtová, ve svém prvním letošním startu na 400m skončila 4. v novém osobáku 67,84s.

Skvělé bylo, že jsme po delší době opět poskládali štafety! Starší žáci (ve složení Švásta, Jelínek, Trachtulec, Růžička) doběhli štafetu 4x60m v čase 33,50s na šestém místě, holky pak poskládaly na 4x100m kombinovanou štafetu ml.+st.žákyně a jedné dorostenky (Karasová, Moravcová, Bártíková, Šlechtová) a v čase 56,76 doběhly mezi dorostenkami 3.

Stále je na čem pracovat, ale trenéry jistě těší, že se mladí atleti stále zlepšují! Děkujeme za reprezentaci oddílu!

VÝSLEDKY

Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti