Atletika logo

4.-5.6. Víkendový výsledkový servis

S rostoucím oddílem roste i množství výsledků našich atletů v různých kategoriích. Z tohoto důvodu si vám dovolujeme představit pravidelný výsledkový servis 🙂

4.6. 2.KOLO KP DRUŽSTEV DOROSTU A JUNIORŮ, Pardubice

Jak víte, v dresu Hradce Králové letos hostuje Kačka Douchová. Po účasti v 1.lize žen ji tentokrát čekaly boje o body v KPD v kategorii juniorek. Ve své nejsilnější disciplíně hodu oštěpem připsala Kačka družstvu 11 bodů za vítězství a velmi pěkný výkon 39,43m (chyběl jen kousíček ke 40). V běhu na 100m př. sahala Kačka po novém osobáku, bohužel ji však poslední překážka vyvedla z rytmu a bylo z toho „jen“ 8.místo. Ve skoku vysokém se letos trošku potýkáme se změnou techniky a i když to lítá Kačce vysoko, technické chybičky bohužel nedovolí skoky na úrovni osobáku – ale až to Kačka trefí, bude to super 🙂 Přes všechny těžkosti byla Kačka pátou nejlépe bodující atletkou oddílu.

VÝSLEDKY

4.-5.6. Mistrovství ČR veteránů (Masters) na dráze, Rumburk

Už tradiční sběratel cenných kovů na MČR nejzkušenějších atletů, Jirka Brychta, potvrdil svou dominanci i na dráze v Rumburku, odkud přivezl titul Mistra ČR v běhu na 5000m v moc pěkném čase 17:10.72 !! Ale Jirka nebyl sám – stříbrnou medaili v běhu na 1500m vybojovala i Věrka Sochorová, která vše doplnila ještě 4.místem v běhu na 800m – Jirko, Věrko GRATULUJEME!!!

VÝSLEDKY

5.6. 2. kolo KPD mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků a starších žákyň, Pacov

KPD staršího, žactva, dorostu, juniorů a dospělých se zúčastnilo celkem devět našich závodníků. Největší radost nám tentokrát dělali vrhači, kteří po zimní přípravě začínají nabírat skvělou formu. Láďa Jelínek se ve vrhu koulí každým pokusem zlepšoval a až do posledního pokusu v soutěži vedl, nakonec jej až závěrečným pokusem přehodil velký favorit soutěže Hubáček z Nového Města na Moravě, který poslal kouli o pět cm před našeho závodníka. Ládi výkon 10,55 m však snese ta nejpřísnější srovnání. V disku pak navíc přidal 3. místo výkonem 26,23 m, což je s ohledem na nemožnost trénovat v diskařském kruhu na našem stadionu skvělé. Láďu Jelínka v brodské skupině vrhačů výborně doplňoval Ondra Koubek, který v kouli obsadil deváté místo, výkonem 7,84 m a v disku pak dokonce osmé místo výkonem 16,88 m. Získal tak cenných 5 bodů pro družstvo žáků. To nakonec obsadilo v nejvíce početné týmové soutěži 5. místo. Z dalších výkonů našich žáků – Vojta Růžička vyhrál svůj rozběh na 60m v čase 9,03, což znamenalo hodnotu jeho nového osobního maxima. Vojta Trachtulec byl ve svém rozběhu druhý, také v osobním rekordu 9,10 s. U obou starších žáků budeme na příštích závodech netrpělivě čekat na prolomení 9 s hranice. Vojta Trachtulec také solidně hodil diskem 14,99m, což s ohledem na první start v této disciplíně bylo velmi pěkné. V dálce pak solidních 423cm – ale pro Vojtu tu jistě bude cílem se posouvat k hranici 5m. V závodě na 300 m si pak nejlépe z našich závodníku vedl Václav Švásta, časem 45,14 mu jen těsně uniklo v silné konkurenci závodníků místo v bodované nejlepší desítce ( a to Vašek běžel bez treter!).

Zmíněné výborné výkony vrhačů pak ještě podtrhla pátým místem v hodu diskem Kateřina Moravcová ve straších žákyních. Její výkon 17,17 m. Zdá se, že víceboj by mohl Kačce sedět 🙂

Potěšily také výkony, věkem ještě mladší žákyně, Adély Karasové – dálka 4,40 m (čímž potvrdila svoji výkonnost a výborné 11. místo v nejsilněji obsazené disciplíně poháru ( 46 závodnic). Tímto výkonem by Adélka zdatně sekundovala dorostenkám,  a dokonce i dorostencům!) a 300 m v novém osobním rekordu 47,72s, dále výkony prvním rokem starší žákyně Amálie Bártíkové – skok daleký 3.73 m a skok vysoký 1,28 m. V obou případech Amálka zaznamenala osobní maxima.

Mezi dorostenkami se představila Anička Šlechtová, ve svém prvním letošním startu na 400m skončila 4. v novém osobáku 67,84s.

Skvělé bylo, že jsme po delší době opět poskládali štafety! Starší žáci (ve složení Švásta, Jelínek, Trachtulec, Růžička) doběhli štafetu 4x60m v čase 33,50s na šestém místě, holky pak poskládaly na 4x100m kombinovanou štafetu ml.+st.žákyně a jedné dorostenky (Karasová, Moravcová, Bártíková, Šlechtová) a v čase 56,76 doběhly mezi dorostenkami 3.

Stále je na čem pracovat, ale trenéry jistě těší, že se mladí atleti stále zlepšují! Děkujeme za reprezentaci oddílu!

VÝSLEDKY

Další aktuality

ATLET ROKU 2023

Rok se s rokem sešel a před už za 4 týdny budeme znát letošní nejlepší atlety v Havlíčkově Brodě. Slavnostní zakončení sezóny ATLET ROKU 2023

Oddílová sleva na pomůcky na TEJPY.CZ

Nově se podařila dohodnout oddílová sleva na největším českém e-shopu s pomůckami pro rehabilitaci, cvičení apod. TEJPY.CZ. Z nabídky určitě zaujmou kvalitní tejpovací pásky, posilovací