11.6. sobota ve znamení rekordů

Dva sobotní závody přinesly hned několik osobních rekordů a velmi slibné výkony do budoucna.

3.kolo I.ligy mužů a žen, Kolín

V hostovacím dresu Hradce Králové nám velkou radost udělala juniorka Kačka Douchová, která si vylepšila svůj měsíc starý osobní rekord v hodu oštěpem 600g na krásných 40,72m!! Navíc tímto výkonem vyhrála v kategorii žen 🙂 Pomalu se začíná dostávat zpět výkonnostně i ve výšce, i když tam stále rezervičky jsou, přesto také výkonem 148cm bodovala na slušném 7.místě (na to, že týden chodila na túry po Tatrách… 🙂 a byla tak nejvíce bodující ženou družstva Hradce Králové.

VÝSLEDKY

3.kolo KPD mladšího žactva, Humpolec

Mladší žáci měli tentokráte bohužel dost absencí, odjeli tedy do Humpolce v kombinované sestavě, kdy trojici žáků Koreček, Pecen, Křehlík Michal doplnili 3 stateční kluci z přípravek – Lukas Kučera, Prokop Fridrich a Tomáš Křehlík. Družstvo se každopádně neztratilo a skončilo celkově 6., když nejvíce bodujícím byl tradičně Filip Koreček, druhý Zdenda Pecen a třetí teprve devítiletý Prokop Fridrich, ale i další tři kluci přispěli slušnými bodovými výsledky. Z jednotlivých disciplín stojí za zmínku především štafeta kluků (Koreček, Pecen, Kučera, Fridrich), která skončila celkově 3. v solidním čase 35,84s. Z jednotlivců zaslouží pochvalu Filip Koreček za osobák na 150m 22,50s a čas Prokopa Fridricha 23,21s, kterým se letos zařadil na 10.místo v ČR (2.mezi ročníkem 2012!). Lukas i Prokop se (byť přípravkoví) statečně prali s výškou, kde jim odolalo až 116cm, ale Prokymu spadla si to laťka při prvním pokusu dlouho rozmýšlela… Nicméně osobáky si překonávali všichni kluci, potěšily výkony Míši Křehlíka v kouli a oštěpu, či Tomáše na 150m a Zdendy Pecna ve výšce.

Obrovskou radost trenérům hlavně sobě připravila Adélka Karasová krásným osobáčkem 142cm ve výšce – Adélka bohužel doplatila na předpis soutěže, který umožňoval pouze 8 pokusů celkem, a tak po zdařeném skoku na 142cm nemohla zkusit 145cm. Ale věříme, že ve Výšce Adélka ještě neukázala vše… Další pěkný výkon přidala Adélka na 150m, které prolétla také v osobáku v čase 22,36s. Ze 150m si odváží hezký osobák i Adéla Piklová – 23,80s. Hezký výkon 116cm ve výšce přidala Žofka Vajdová.

Doufáme, že příště nastoupí družstva v plné síle – závody jsou od toho, aby ukázaly, co jsme natrénovali! 🙂

Fotky najdete tradičně ve Fotogalerii

VÝSLEDKY

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem