Atletika logo

29.1.2023 Mistrovství kraje v hale, Praha Strahov

Víkendové zápolení žactva, dorostu, juniorů a dospělých v hale přineslo trenérům oddílu jednu velikou radost. Nezastírali předem, že od závodů po výsledkové stránce moc neočekávají s ohledem na fakt, že jsme uprostřed přípravné sezóny, kdy technika disciplín trpí. O to spokojenější byli, když jsme odjížděli večer z Prahy se třemi bronzovými medailemi, ale hlavně se spoustou skvělých výkonů a dokonce i osobáků.

Ono totiž pro trenéry není ani tak důležité, zda jejich svěřenec vybojuje nějaký ten cenný kov, ale především, zda práce a čas které spolu tráví má smysl a vede ke zlepšování atleta.

Pojďme tedy k výsledkům:

Koule žáci a žákyně

Hned v úvodní disciplíně 4kg kouli žáků předvedli jak Ondra Koubek, tak Vojta Doležal zlepšení osobáků – Ondra vylepšil ten svůj o plných 30cm na 8,49m, Vojta pak poprvé mezi staršími žáky si stanovil nový osobák na 7,16m, čímž přinesly 3.a 4.místo pro oddíl.

Mezi žákyněmi se s 3kg koulí statečně prala Kačka Moravcová, která posunula svůj osobní rekord o plných 74cm na 7,35m, což stačilo v nabité soutěži na 12.místo.

Výška

Mezi staršími žákyněmi se také poprvé představila Adélka Karasová. Výška je zrovna disciplína, kde se nemožnost zimních tréninků techniky projevuje nejvíc. Přesto Adélka s přehledem skočila 145cm a na výšce 149cm bohužel třikrát lehce shodila. O bronz ji tak připravilo onen lehký dotyk na 149 a také více nezdařených pokusů na nižších výškách a Adélka tak skončila na děleném 4.místě.

Mezi ženami se představila oštěpařka Kačka Douchová. Kačka se prala s technikou trošičku víc než Adélka. Všechny pokusy na 145cm byly shazovány patami, a tak výkon 141cm stačil na dělené 6.místo

60m překážek

Krušné chvilky čekaly na krátkých překážkách žákyň Barču Moravcovou. V rozcvičování si je bohužel nestihla přeběhnout a tak jsme trnuli, jak se s nástrahami „plotů“ vyrovná. Do druhé překážky Bára přemýšlela, zda se má bát nebo ne, ale pak naplno rozjela, zbytek překážek krásně přelétla a byl z toho nový osobák o téměř 2sec.na čas 10,21. Až se Bára rozběhne od startu naplno, věříme, že čas pod 10sekund bude doma 🙂 Nový osobák Báře přinesl skvělé 4.místo.

Kačka Douchová běžela poprvé 60mpř mezi ženami, takže si také vytvořila nový rekord, časem 11,05 skončila 3.

Dálka

Mezi žáky se představili Vojta Trachtulec a Filip Koreček. Vojta hned ve 4 skocích přeskočil 4m hranici a výkon 457cm znamenal posunutí osobáku o 56cm a 6.místo. Filipovi se vůbec nedařil rozběh ani technika a výkon 377cm ho asi moc nepotěšil, ale to je právě problém technických disciplín v hale.

Rovněž soutěž žákyň nám přinesla hezký osobák – Adéla Karasová se zpočátku prala jak s technikou, tak s rozběhem. Nicméně její krásně vyrovnaná série 441, 442, 439 jí zajistila postup do finále, kde v 5.sérii nejprve vylepšila osobák o 1cm na 451, aby pak v posledním skoku vyslyšela přání trenéra, skrčila při dopadu nohy a bylo z toho krásných 467cm a celkové 5.místo. Až Vojta s Adélkou na jaře zapracují na technice, můžeme se asi těšit na další posuny.

Z běžeckých disciplín jsme měli obsazené 150m, 300m, 800m.

Na 150m žákyň se ukázaly Adéla Karasová, Kačka Moravcová a Amálka Bártíková. Adélka si zlepšila osobák o 0,26sec a časem 21,60 brala 7.místo. Kačka za svým osobákem z venku zaostala o pouhých 0,13sec a čas 21,64 jí stačil na 8.místo. Amálku bohužel dvojí zaškobrtnutí stálo několik desetinek a tak se jí nepodařilo stlačit čas pod 23sec (23,08s), Amálka bohužel běžela ve vnější dráze a seběh z klopené zatáčky je bohužel technicky náročný.

Mezi žáky byl nejvíce vidět Vojta Trachtulec, který si po osobáku v dálce veze i úžasné posunutí osobáku na 150m, který zlepšil o celých 1,13sec na 21,43s, což stačilo na 7.místo. A to ještě Vojta doplatil na slabší běh, který s přehledem vyhrál, ale také ho nikdo netáhnul. Nový osobáček si ze 150m veze taky Zdenda Pecen s časem 22,79s (11.m), Filip Koreček neměl svůj den a z času 23,17 asi taky moc nadšený nebyl. Filip měl ale už za sebou skákání do dálky a běh na 800m, takže netřeba věšet hlavu.

Běh na 300m přineslo třetí bronz – mezi žákyněmi ho na hranici sil vybojovala Bára Moravcová v novém osobním rekordu 46,80s. Výrazné zlepšení osobáku ukázala také Hanka Kvanková, která stlačila čas o celé 2,69sec na 51,19s.

Výrazné zlepšení osobáku předvedl taky Zdenda Pecen, který časem 50,64s skončil 4.

Poprvé mezi staršími žáky na trati 800m startoval Filip Koreček a časem 2:35,88 skončil 5.což vzhledem k velkým výškovým rozdílům mezi závodníky byl solidní výsledek.

Téměř každý z atletů si udělal v hale nějaký osobní rekord, což je skvělá zpráva pro trenéry, že jsme na správné cestě. A že se nezdařilo všem nevadí – není každý den posvícení a obzvláště přechody mezi kategoriemi nejsou snadné.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu! Byli jsme vidět!

Výsledky

Fotogalerie a videa

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem