2.4.2022 Běh Lorenzovými sady, Třebíč – 1.kolo Běžeckého poháru mládeže

V nepříznivém chladném počasí se naše žactvo zúčastnilo 1. závodu Běžeckého poháru mládeže v letošním roce.

Jako první z našich závodníků startovala Adélka Karasová v mladších žákyních a ve velmi kvalitním výkonu skončila na skvělém čtvrtém místě, když ji od prvního místa dělily pouhé dvě vteřiny!! Adélka dokonce inspirovala svou malou sestřičku, která na svých prvních závodech vyhrála kategorii atletické školičky – běh rodičů s dětmi (těšíme se na nové členy? ).

O vítězství v mladších žácích usilovně bojoval Filip Koreček, který přivezl jedinou medaili pro oddíl – úžasné stříbro!! Na svých prvních závodech předvedl ve stejné kategorii velmi kvalitní výkon Zdenda Pecen, který společně s Danem Novákem, kterému více svědčí sprinty a skoky, obsadil dělené sedmé místo. Bez cílové kamery nedokázali ani rozhodčí určit, kdo byl v cíli dřív.

Ve starších žákyních vložila všechny své síly do běhu na 800 m Barbora Moravcová a obsadila v silné konkurenci 5. místo. Prvních závodů a náročného přespoláku se nezalekla ani Káťa Moravcová a elegantně doběhla na 7. místě. Obě holky však mají talent spíše na technické disciplíny a tak se v jejich případě těšíme hlavně na závody na dráze . Třetí z našich odvážných starších žákyň Hanka Kvanková doběhla na slušném 12. místě.

Také Vašek Švásta a Vojta Trachtulec absolvovali své první závody dnes v Třebíči. Na velmi náročné a členité trati 1600 m se Vašek nezalekl rychlého začátku zkušenějších závodníků a velmi kvalitním výkonu statečně doběhl na perfektním čtvrtém místě. Pro Vojtu to jistě nebyl snadný závodnický křest, přesto s úsměvem doběhl osmý – i Vojta však asi bude mít pole své působnosti na kratších distancích a v technických disciplínách.

Děkujeme děckám za skvělou reprezantaci oddílu – 9+1 závodníků v našem dresu nás velmi těší!

Výsledky

Odkaz na fotky najdete ve Fotogalerii

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem