10.4.2022 Korunou za korunu, Nové Město n.M. – 2.kolo Běžeckého poháru mládeže

Další kolo Běžeckého poháru mládeže se konalo za chladného a větrného počasí v prostředí městského parku Koruna v Novém Městě na Moravě.

V silné konkurenci se naši závodníci opět neztratili. Hned 9 našich závodníků se statečně bilo s nástrahami počasí, blátem, i soupeři. Adélka Karasová v mladších žákyních díky rychlému závěru, v kterém předběhla hned čtyři soupeřky, skončila na čtvrtém místě. Stačilo opět málo, aby dosáhla na medailové pozice – Adélko, příště to ta placka už bude! Eliška Plná doběhla ve svém prvním přespoláku s o rok staršími dívkami ve stejné kategorii na pěkném 11. místě. A jestli v Třebíči podpořila oddíl svou mladší sestřičkou Adélka, tentokrát to byla Eliška, kdo inspiroval mladšího brášku. Adam Plný byl třetí mezi nejmenšími chlapci – jestli půjde ve šlépějích své talentované sestřičky, těšíme se na dalšího atleta 🙂

Nejlépe si z reprezentantů našeho oddílu opět vedl Filip Koreček, který v takticky dobře zvládnutém závodě mladších žáků skončil třetí – až povyroste, tak to všem větším soupeřům natře! Dan Novák se v závěru závodu opět dotahoval na Zdendu Pecna, který se však nedal a uhájil své 10. místo a Dan byl o vteřinu 11. Mára Kachlíř po zaspání na startu dokončil běh na 800 m jako 15.

Uznání za statečnost si zasloužily Káťa Moravcová a Hanka Kvanková. Těžkou kopcovitou trať 1600 m obě zvládly a závod nevzdaly. Káťa byla 6. a Hanka doběhla na 8. místě.

Děcka super!

Poslední závod jarní části Běžeckého poháru mládeže se uskuteční v sobotu 16. 4. v Pacově.

Výsledky

Fotky najdete opět ve Fotogalerii

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem