Atletika logo

14.4. 1.kolo Pohár Běžce Vysočiny, Pávov + 16.4. Běh O pohár století – 3.kolo Běžeckého poháru mládeže, Pacov

I o Velikonočních svátcích se konaly hned dva závody přespolních běhů, kterých se zúčastnili naši závodníci:

14.4.Pohár běžce Vysočiny, Pávov

Nejen naše žactvo, ale i „zralí“ běžci se pilně účastní závodů. Pohár Běžce Vysočiny odstartoval na Zelený čtvrtek prvním závodem v Pávově. V kategorii 40-49 let startovali hned tři naši členové. Po dlouhých měsících závodního trápení se s tratí dlouhou necelých 9 km nejlépe popasoval Slávek Koreček, který nakonec svou kategorii vyhrál! Po trošku přepáleném začátku si našel optimální tempo i Vráťa Libánský, který díky skvělému zrychlení v cílové rovince nakonec bral bronz. Z hobby běžce Honzy Sádla se pod vedením Jiřího Brychty taky stává závodník, Honza doběhl na 21. místě.

Naše tři veterány (nebo lépe „masters“, aby nedošlo k nějakému omylu 🙂 doplnil v kategorii žáci 7-9 let Štěpán Koreček, který sahal po bronzu, ale nakonec z toho byla nepopulární bramborová medaile.

16.4. Běh O pohár století, Pacov

Ani na třetích závodech běžeckého poháru nám nepřálo počasí. Na Bílou sobotu se za chladného a deštivého počasí účastnili závodu O pohár století v Pacově čtyři naši žáci. Filip Koreček zopakoval dobrý výkon z minulých závodů a na trati 1100 m doběhl v kategorii mladších žáků jako druhý za žďárským Josefem Holemářem. David Kocman toho bohužel poslední týdny ze zdravotních důvodů moc nenatrénoval, přesto předvedl zdařilý výkon, když doběhl sedmý a ve skvělém finiši porazil dva své konkurenty. Pěkný výkon předvedly i dvě starší žákyně – Káťa Moravcová obsadila šesté místo, Hanka Kvanková doběhla osmá.

Po třech kolech běžeckého poháru mládeže vede v průběžném pořadí v mladším žactvu Filip Koreček. Káťa Moravcová, které asi budou svědčit spíše technické disciplíny, je pravděpodobně na úžasném druhém místě.

Fotky najdete jako obvykle ve Fotogalerii

Další aktuality

Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti

Atletické léto

Přes léto pravidelné tréninky nejsou, malí atleti určitě budou řádit na táborech a dovolených, nejeden i na našem Letním příměstském atletickém táboře. Větší atleti pak