14.4. 1.kolo Pohár Běžce Vysočiny, Pávov + 16.4. Běh O pohár století – 3.kolo Běžeckého poháru mládeže, Pacov

I o Velikonočních svátcích se konaly hned dva závody přespolních běhů, kterých se zúčastnili naši závodníci:

14.4.Pohár běžce Vysočiny, Pávov

Nejen naše žactvo, ale i „zralí“ běžci se pilně účastní závodů. Pohár Běžce Vysočiny odstartoval na Zelený čtvrtek prvním závodem v Pávově. V kategorii 40-49 let startovali hned tři naši členové. Po dlouhých měsících závodního trápení se s tratí dlouhou necelých 9 km nejlépe popasoval Slávek Koreček, který nakonec svou kategorii vyhrál! Po trošku přepáleném začátku si našel optimální tempo i Vráťa Libánský, který díky skvělému zrychlení v cílové rovince nakonec bral bronz. Z hobby běžce Honzy Sádla se pod vedením Jiřího Brychty taky stává závodník, Honza doběhl na 21. místě.

Naše tři veterány (nebo lépe „masters“, aby nedošlo k nějakému omylu 🙂 doplnil v kategorii žáci 7-9 let Štěpán Koreček, který sahal po bronzu, ale nakonec z toho byla nepopulární bramborová medaile.

16.4. Běh O pohár století, Pacov

Ani na třetích závodech běžeckého poháru nám nepřálo počasí. Na Bílou sobotu se za chladného a deštivého počasí účastnili závodu O pohár století v Pacově čtyři naši žáci. Filip Koreček zopakoval dobrý výkon z minulých závodů a na trati 1100 m doběhl v kategorii mladších žáků jako druhý za žďárským Josefem Holemářem. David Kocman toho bohužel poslední týdny ze zdravotních důvodů moc nenatrénoval, přesto předvedl zdařilý výkon, když doběhl sedmý a ve skvělém finiši porazil dva své konkurenty. Pěkný výkon předvedly i dvě starší žákyně – Káťa Moravcová obsadila šesté místo, Hanka Kvanková doběhla osmá.

Po třech kolech běžeckého poháru mládeže vede v průběžném pořadí v mladším žactvu Filip Koreček. Káťa Moravcová, které asi budou svědčit spíše technické disciplíny, je pravděpodobně na úžasném druhém místě.

Fotky najdete jako obvykle ve Fotogalerii

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem