Atletika logo

19.9.2022 Sportuj jako Zátopkovi!

I náš oddíl se zapojil do celostátní akce ČAS, která si vzala za úkol vzdát prostřednictvím závodů čest 100.výročí narození manželů Zátopkových.

I přes značně nevlídné počasí akce přilákala na náš domácí stadion kolem 30 účastníků závodu ze všech věkových generací – od nejmenších osmiletých po nejstarší bardy brodské atletiky. Na atlety čekaly dvě disciplíny – k uctění památky Emila Zátopka se běžel závod na 1000m, jako vzpomínka na Danu Zátopkovou pak pochopitelně oštěp a kriket u přípravek.

Počasí si z námi opravdu hrálo – nejen, že byla opravdu zima, ale v okamžiku startu běžeckého závodu se spustil silný déšť, který doprovodil celý závod. Nazvali jsme si to Emilovy nebeské slzy… Se závodem se Emil rozloučil nádhernou duhou a šlo se házet.

Začali naši nejmladší – házeli kriketem a navzdory opravdu chladnému počasí a mokré rozběhové dráze padaly krásné výkony – diváci dělali mexické vlny a nálada byla vskutku skvělá. Obzvláště pak zaujali mladší bratři Vojty Doležala, kteří se věnují softbalu a tak házet opravdu umí 🙂 Však my je pro atletiku taky získáme… 🙂

Po přípravkách se v paprscích vykouknuvšího slunce zaleskly špičky oštěpů. Velmi potěšitelná byla účast atletů a rodinných příslušníků, z nichž někteří oštěp drželi možná poprvé. Přesto stejně jako v hodu kriketem byly k vidění i solidní výkony od našich oštěpařek a oštěpařů, cílem závodu však byla především společná vzpomínka.

Závěrem je nutné vyzdvihnout také mimořádný výkon hlasatele :-)))

Moc děkujeme skvělým fotografkám za dokumentaci závodů – fotky jako obvykle ve Fotogalerii

a kdo by byl zvědav, tak zde jsou i VÝSLEDKY (link bude aktivní po doplnění na ČAS)

Další aktuality