18.9.2022 Mistrovství Vysočiny přípravek ve čtyřboji a štafetách – skvělé výkony a dominance štafety kluků

Ani ranní liják neodradil nejlepší závodníky kategorie přípravek, kteří byli nominováni na Mistrovství kraje, aby ukázali, že se v této kategorii právem řadíme mezi nejlepší oddíly v kraji. Početná marodka si bohužel vyžádala změny v nominaci, doma musela zůstat Zuzka Brigantová a Alice Plachá, místo Aličky jsme ještě rychle donominovali Viki Plodíkovou, Zuzčino místo zůstalo volné a ve štafetě ji úspěšně nahradila mladší Verča Hubáčková.

Rádi bychom se tentokrát věnovali každému závodníkovi, proto pěkně po kategoriích – na rozdíl od Ligy přípravek jsou na MkV hodnoceny ve čtyřboji zvlášť jednotlivé ročníky. Tedy jak se nám dařilo:

Starší kluci 2011:

Lukas Kučera – celkově 2.místo!!

50m 7,73s (2.) 50m př. 10,04s (3.), dálka 409cm (2.), kriket 39,15m (1.)

Standa Ludvík – celkově 6.

50m 8,46s (6.), 50m př. 10,34s (5.), dálka 355cm (5.), kriket 34,63m (4.)

Starší kluci 2012:

Prokop Fridrich – celkově 2.místo!!

50m 7,97s (1.), 50m př. 10,31s (2.), dálka 381cm (2.), kriket 21,34m (6.)

Michal Hubáček – celkově 5.

50m 8,20s (3.), 50m př. 10,80s (5.), dálka 367 (4.), kriket 19,61m (7.)

Starší holky 2011:

Viki Nováková – celkově 5.

50m 8,25s (5.), 50m př. 10,83s (10.), dálka 374cm (5.), kriket 20,42m (15.)

Nikola Petrlíková – celkově 15.

50m 8,87s (17.), 50m př. 11,45s (18.), dálka 345cm (13.), kriket 27,80m (9.)

Starší holky 2012:

Elen Merunková – celkově 19.

50m 9,23s (21.), 50m př. 11,95s (17.), dálka 298cm (17.), kriket 18,17m (13.)

Mladší holky 2013:

Lucka Brychtová – celkově 18.

50m 9,10s (6.), 50m př. 13,35s (20.), dálka 262cm (20.), kriket 10,49m (22.)

Mladší holky 2014:

Verča Hubáčková – celkově 3.místo!!

50m 8,91s (3.), 50m př. 11,41s (6.), dálka 312cm (4.), kriket 16,00m (7.)

Verča Pytlíková – celkově 6.

50m 8,99s (6.), 50m př. 11,00s (3.), dálka 330cm (2.), kriket 12,74m (13.)

Viki Plodíková – celkově 15.

50m 10,07s (15.), 50m př. 13,36s (15.), dálka 268cm (11.), kriket 16,74m (5.)

Jak je vidět, téměř každý z našich závodníků měl nějakou velmi pěknou disciplínu do 10.místa, jednalo se však o čtyřboj a tak si odvážíme úžasné tři medaile – dvě stříbra (Lukas Kučera a Prokop Fridrich) a jeden bronz (Verča Hubáčková), dvě skvělá pátá místa (Viki Nováková a Míša Hubáček) a dvě šestá místa (Verča Pytlíková a Standa Ludvík), přičemž Verču Pytlíkovou o medaili připravil ne úplně povedený hod kriketem. Ale ani ostatní se nemají za co stydět!

Vyvrcholením mistrovství pak byly štafety 4x60m – čekali jsme, jak si naši rychlíci poradí s konkurencí z Třebíče, Žďár nakonec nenastoupil. Kluci předvedli galapředstavení, když vyhráli v čase 37,00s o 2,3 sekundy před druhou Třebíč, kterou tak porazili ne o parník, ale o letadlovou loď 🙂 Stali se tak Mistry kraje v kategorii Přípravky hoši starší!!!

Zahanbit se nenchaly ani mladší holky a byť byly „oslabené“ o nemocnou Alici Plachou, přesto pro ně v těsném finiši Verča Hubáčková uhájila skvělé stříbro!!!

Verča si vzápětí zopakovala štafetový běh ještě mezi staršími holkami místo nemocné Zuzky Brigantové, běh byl také boj do posledních metrů a holky i této sestavě doběhly na solidním 8.místě.

Všem dětem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu, věříme, že pro své kamarády budou teď i sportovními vzory a těšíme se na příští atletickou sezónu přípravek!!!

VÝSLEDKY

A klasicky spousta fotek a především videozáznam vítězné klučičí štafety včetně Prokopova průletu cílem najdete v naší FOTOGALERII

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem