24.9.2022 Havlíčkobrodský půlmaraton aneb atletický svátek v Brodě

V tradičním termínu na konci září se uskutečnil již 10.ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu, což je projekt našeho kolegy Jirky Brychty, trenéra kategorie veteráni a hobby běžci, vynikajícího závodníka a reprezentanta v bězích do vrchu a je současně místopředsedou našeho oddílu. Je tak pochopitelně, že je tento projekt úzce svázán také s naším oddílem.

Letošní rok tak byl současně také Mistrovstvím ČR UNITOP (Sportovní oddíly policie) a také Přeborem kraje Vysočina v půlmaratonu, pořádaným právě naším oddílem. Celkem se všech závodů zúčastnilo téměř 600 závodníků a společně s jejich doprovodem se v areálu Plovárenské pohybovalo více než 1200 osob, což dělá z této akce největší atletickou událost na havlíčkobrodsku. Jakožto spolupořadatelé jsme byli opravdu vidět – naši dospívající svěřenci pomáhali na trati i v zázemí, nejmenší a největší atleti se pak účastnili vložených závodů pro děti, štafetových běhů i hlavního závodu.

Výsledky celého „podujatia“ naleznete na stránkách závodu www.hbpulmaraton.cz, nás pochopitelně velmi potěšily výsledky Mistrovství Kraje Vysočina v půlmaratónu, které ovládl nestárnoucí Leoš Pelouch z SK Chotěboř v čase (1:15:02), hned za ním však skončili domácí borci z TJ Jiskra Havlíčkův Brod druhý Vratislav Libáňský a třetí Petr Šorf. Pánové gratulujeme!!!

V celkovém pořadí se však objevilo mnohem více tváří z našeho oddílu – z tréninkové skupiny Jirky Brychty běželi kromě Vráti Libánského a Petra Šorfa taky Jirka Marek, Honza Sádlo, dále pak trenér mládeže a předseda oddílu Slávek Koreček, trenérka přípravek Denisa Hejná a další (omlouvám se na koho jsem zapomněl 🙂 Štafetového běhu se pak úspěšně účastnila i družstva bývalých i současných veteránských atletů oddílu (z části současných trenérů), od již zmíněných, přes Káju Vraspíra, Naďu Tůmovou, Věrku Sochorovou až po ředitele závodu Jirku Brychtu, který svůj úsek ovládl i v džínsách 🙂 „Áčko“ Jiskry doběhlo ve štafetách na 2.místě, „Legendy“ pak na 11. – super ale bylo, že se podařilo hned dvě štafety postavit a potkat se!!!

Rovněž v dětských kategoriích byly vidět oddílové dresy – v běhu mladších dívek na 400m vyhrála Monika Popíková, druhá byla Vanesska Rudolfová (mimochodem Monika den předtím vyhrála závod na 800m v Pávově), 6.Nela Zimmermanová, ve starších dívkách na stejné trati byla Verča Hubáčková 2., Alice Plachá 5., dále se pak poskládaly za sebou Lucka Brychtová, Verča Pytlíková, Stázka Nováková, Aneta Blažková a Gabča Hejdová. Starší kluky na 400m ovládl Max Melechovský, za ním pak doběhli Kryštof Harazim, Jáchym Janáček, Kryštof Mišta či Štěpán Koreček.

Běh na 800m holek 2011-2012 vyhrála Viki Nováková, druhá byl Julča Korečková, v dalších kategoriích pak běžela stejnou trať Hanka Kvanková (byla v kategorii sama), Míša Hubáček byl 4. mezi kluky 2011-2012.

Jak jsme již psali mockrát – atletika v Havlíčkově Brodě roste a my jsme tomu moc rádi!!!

Děkujeme všem účastníkům, pomáhajícím, organizátorům i „jen“ fandícím!!!!

Další fotky našich skvělých fotografů najdete jak na stránkách HB půlmaratonu tak jako vždy v naší FOTOGALERII

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem