19.9.2021 MISTROVSTVÍ KRAJE VYSOČINA PŘÍPRAVEK VE ČTYŘBOJI, Třebíč

V Třebíči se dnes za velmi studeného (12st.C) a zamračeného počasí konal vrchol sezóny přípravek – Mistrovství kraje Vysočina ve čtyřboji. Náš oddíl vyslal sice početně skromnou skupinku 5 malých atletek a atletů, ale ti se srdnatě bili s nástrahami počasí, soupeřů a bohužel i štěstěny a potěšili nás množstvím skvělých výsledků!

Nejlepšího výsledku ve čtyřboji dosáhla Zuzka Brigantová – skvělými výsledky 8,48s na 50m a 10,05s na 50m př. byla ve své kategorii v těchto disciplínách shodně 3., v dálce poprvé překonala 3m hranici o jeden centimetr a byla 9., v hodu krikeťákem pak za 17,06m brala 11.místo, což v součtu stačilo na skvělé PÁTÉ místo!

S tím, jak je štěstěna vrtkavá, se seznámil Prokop Fridrich. Po osobáku v hodu 17,62m se chystal na svou skvělou disciplínu 50m př. Do cesty za vítězstvím v disciplíně i cesty za bojem o celkové medailové umístění se však postavila 3.překážka, po které bohužel skončil v neatletické poloze ležmo. A byť ještě vstal a disciplínu dokončil, nešťastné zaškobrtnutí znamenalo pád na poslední místo. Prokop se však v dalších disciplínách rozhodl ukázat, kdo je největší rychlík a skokan v minipřípravkách na Vysočině a dokázal zvítězit ve zbývajících dvou disciplínách – v dálce s oficiálním osobákem 353cm a na 50m s osobákem s el.měřením 8,15s!!! Celkově tak skončil na de facto za 3 disciplíny na 10.místě a jak ukázal konečný součet, pád na překážce jej stál celkově medaili…

Skvělé výkony však předváděli i další závodníci, byť i jim se nevyhnula smůla – Viktorka Nováková vyhrála svůj běh na 50m, bohužel však nesepnula cílová kamera a běh musel být opakován. Ve studeném počasí je velmi těžké se připravit na opakovaný běh a tak opakovaně z toho bylo až 3.místo v rozběhu a především pomalejší čas. I tak je ale 8,42s velmi slušný výkon. Viktorce se povedl i skok daleký, kde výkonem 337cm stanovila Viki oficiální osobák, osobákem skončil i hod míčkem, kde předvedla nejvíce z našich závodníků – 20,10m. Fanda a Žofka Vajdovi bojovali také jako lvi a byly z toho také osobáčky v dálce (Žofka – 315cm) či míčku (Fanda – 11,30)!

Celkově smekáme před tím, jak se děti vypořádaly s opravdu velmi chladným počasím a dokázaly ze sebe vyždímat opravdu to nejlepší. A pochopitelně setkání s nepřízní štěstěny zabolí, ale zase dodá sílu a zkušenosti do další přípravy a dalších závodů. A třeba to jednou vrátí na olympiádě 🙂

Výsledky

Fotky

nešťastná 3.překážka…
Zuzka si běží pro vítězství v rozběhu a celkově 3.místo na 50m

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem