Atletika logo

Soustředění 2023 – celkové hodnocení

Atleti našeho AO vyrazili do Nového Města na Moravě na již tradiční soustředění. To se již stalo tradiční součástí přípravy starších atletů našeho oddílu. Tentokrát se zde objevili zástupci všech věkových kategorií od úrovně mladšího žactva až po veterány. 

Děckám se v průběhu věnovalo jak 5 trenérů, se kterými trénují celý rok (Kačka, Pavla, Slávek, Jirka a Kuba), tak přišly vypomáhat a učit se holky od přípravek (Simča s Šárkou) či z opačného pólu z kategorie zralých atletů Jirka Brychta a Věrka Sochorová.

Také děcka čekalo překvápko – celý týden se jim skvěle věnoval halový štafetový mistr republiky (v kategorii mužů) a stříbrný dorostenecký medailista na krátkých překážkách i na 200m David Kovář z VSK Univerzita Brno. David určitě přinesl mnoho nových postřehů či metodických postupů, které obohatily i tréninkové metody našich trenérů.

Ve středu večer jsme také vyrazili na oblíbené cvičení u rybníka pod vedením Renči Korečkové, čtvrteční a sobotní ráno pak z důvodu deště okusili hlavně starší atleti lehčí trénink v posilovně místních lázní, menší pak s Jirkou Brychtou posilovali a protahovali sami se svými tělesnými částmi v tamních prostorách pro aerobik a jógu. Unavené končetiny, ba celá těla jsme pak smočili v místním bazénu, kde všichni odplavali min.6 délek, a pak se věnovali vodním kratochvílím (a ukázali jsme novoměšťákům, jak řádíme v Brodě).

Soustředění má za cíl jednak roztrénovat atlety po červencovém lenošení, využít koncentrace dvoufázových tréninků k posunu v technických disciplínách, či taktice a objemu naběhaných metrů v bězích. Zároveň je nedílnou součástí soustředění také teoretická příprava pro starší atlety – ať již rozbory techniky různých atletických disciplín (tentokrát do byla dálka, výška a překážky), přes rozbory vlastních videí, až po školení teorie atletického tréninku pro starší 15ti let, kteří se pomalu začnou také zapojovat do přípravy našich nejmenších.

Z důvodu prudkého deště se bohužel neuskutečnil závěrečný kontrolní závod, nicméně domníváme se, že i ostatní aktivity přispěly k podpoře sounáležitosti a pospolitosti 

Závěrem hodnocení jednotlivých trenérů:

✅Jakub Fridrich, šéftrenér, skoky:
Především musím vysoce ocenit, jak děcka soustředění odmakaly. Poznat to bylo hlavně v pátek odpoledne, kdy už technika kulhala, protože už byla únava znát. Přesto z mého pohledu každý udělal obrovský kus práce a každý zlepšil určitou část techniky a posunul se tak zase blíž ke správnému zvládání skoku. Bylo by taky skvělé, mít v HB přístup do podobné posilovny jako v NMNM.
Druhým velmi pozitivním bodem pro mne je fakt, že se děcka neskupinkují ve volném čase na malý a velký, na kluky a holky apod. Prostě se ukazuje, že jsme jedna velká atletická parta a to je strašně fajn! 


✅Kateřina Douchová, trenérka ml.žáci:
Myslím si ze stejně jako vloni se soustředění vydařilo a že i když nám počasí moc nepřálo, našli jsme skvělou alternativu pro tréninky. Jen doufám že příští rok se sejdeme v silnější sestavě.

✅Šárka Aubrechtová, trenérka st.přípravek, zde ml.žáků:
I přes to, že jsem na soustředění strávila jen 3 dny, jsem byla nadšená (když teda nemyslím na to, jak na nás všichni zapomněli, odešli na stadion a nechali nás se Simčou samotné v penzionu). Ráda jsem se přiučila něčemu novému a sblížila se s lidmi, které jsem viděla snad poprvé. Je vidět, že oddílu takové soustředění opravdu prospívá a to i v tvoření skvělého kolektivu. Bylo mi ctí vidět malé Brodské naděje v akci. 

✅David Kovář, hostující trenér sprinty, překážky z Univerzita Brno:
Soustředění bylo velmi povedené, myslím si, že jsme odtrénovali velmi kvalitní tréninky a doufám, že si každý odnesl něco nového. Přeji všem vydařený závěr sezóny, a aby se vaše úsilí zúročilo. Všechny chválím za snahu a za to, jaká jste dobrá parta. Těším se na příště.

✅Pavla Fridrichová, trenérka překážek a ml.žáků:
Dobrá atmosféra mezi děckama bez ohledu na věk. Malí nezlobili. Všichni hodně makali, zase víc než vloni. David obohatil tréninky o nové pohledy. A díky Jirkovi byly skvělé dvě tréninkové jednotky ve fittness.

Takže teď s chutí do další práce na domácím stadionu, už tento týden se někteří atleti zúčastní závodů v Třebíči. A v NMNM na Soustředění zase za rok (v termínu 12.-18.8.)! 

FOTOGALERIE

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem