Atletika logo

Atleti v létě nezahálí – padl i oddílový rekord!

Řada našich atletů se v létě zúčastnila menších mítinků a závodů, což přineslo i jeden nový oddílový rekord a několik rekordů osobních.

11.8. Oddílových závodů ve skoku o tyči pořádaných Atletikou Chrudim se zúčastnila také starší žákyně Barča Moravcová a udělala sobě i nám obrovskou radost! Překonaných 243cm je nový oddílový rekord ženských složek a Bára si vylepšila svůj osobák o neskutečných 60cm.

Zároveň se zařadila na 33.místo v tabulkách ČR a od účasti na MČR ji nyní dělí 30cm, což je pořád ještě o dost výš, ale není to nereálné. Taky věříme, že se Barča potáhne nahoru (v tyčce doslova) i spolu s Kačkou Moravcovou a vytvoří tak s Vojtou Trachtulcem do budoucna skvělou vícebojařsko-tyčkařskou trojici.

13.8. Hned 5 brodský žákovských atletek se představilo na Velké ceně Třebíče a rozhodně byly vidět

Že má skvělou formu opět potvrdila Bára Moravcová, která si vylepšila osobák na 100m překážek o 0,3s a doběhla v těžké konkurenci 4. A že jí to momentálně fakt jde ukázala v oštěpu 500g, kde si vylepšila osobák o téměř 2 metry na 34,80m a získala stříbro! Škoda že kvůli startu překážek mohla házet jen 2x, i tak je to parádní výkon!!

O záludnosti překážek se naopak přesvědčila Kačka Moravcová, která po zaškobrtnutí již na první překážce bojovala s krokem a nakonec nedoběhla. V disku Kačka předvedla 18,99m, což jí stačilo na čtvrté místo, ale asi čekala víc, hlavně když bronz visel jen o metr a kousek dál…

V hlavní soutěži žen se ve skoku vysokém představila žákyně Adélka Karasová, po skvěle zvládnutých 146cm jen lehounce shazovala lýtkama 151cm a skončila 5. (první mezi žákyněmi). Ale skoky byly moc povedené a spíš chybělo štěstíčko… Skok daleký asi dost ovlivnil točící se proměnlivý vítr, 448cm bez prkna tak asi Áďu moc nepotěšilo, ale třeba to vyjde příště.

Na trati 60m zaběhla Adélka Piklová čas 9,40s, což je o 3 desetinky za osobákem, její sestra Viki si pak udělala osobák v hodu oštěpem 500g, protože je teprve prvním rokem mladší žákyně.

Další aktuality