Atletika logo

Mladší žáci drží v družstvech „bednu“

V nedělní horký den 10.9. (28st) přivítal 4.kolo KPD mladšího žactva na svém zrekonstruovaném stadionu Pacov.

Závody proběhly po organizační stránce perfektně, i navzdory obrovským počtům účastníků – 13+13 družstev, 43 kluků a 122 holek!!!

S ohledem na téměř trojnásobný počet dívek nebudeme určitě srovnávat výsledky holek a kluků, ale koukneme na jednotlivé výsledky:

Holky oslabené o holky ročníku 2010 Elišku, Sáru a Žofku (Eli startovala v bugynách, Sára s Žofkou opět nebyly..) bojovaly statečně, ale jediná bodující Viki Nováková to sama nevytrhla. Přesto si právě výkon Viki zaslouží obrovskou poklonu – v běhu na 1500m dlouho držela 2-3 místo, aby se v posledním kole nejprve propracovala na 2.místo a následně v posledních 150m si doslova vychutnala vedoucí závodnici a ZVÍTĚZILA v novém osobáku 5:29,06, čímž si jednak vylepšila osobák o 15 sekund, ale především se posunula na 24.místo v tabulkách ČR!!

Další bodový přínos Viki po 1500m přidala v dálce, kde se sice trošku prala s rozběhem, ale výkon 405cm jí stačil v konkurenci 45 dívek na finále a konečné 8.místo. Na 150m se už projevila únava a Viki skončila těsně za bodovanou desítkou.

Solidní výsledky předvedly taky Niki Petrlíková a Viki Piklová v hodu kriketem (13.,14.) a Niki i v hodu oštěpem (12.), byť 20m bohužel Nikče opět nepadlo. Naopak se jí povedl nový osobák v běhu na 60m. Niki Klofáčová se ukázala také na 60m a s Viki Piklovou i v kouli, ve které si obě udělaly osobáčky.

Trenéry velmi mrzel výkon holek ve štafetě – na tréninku předávky fungovaly dobře, není proto možné, aby se v závodě holky doslova srazily.. Předávky holky připravily i o body.

Co se nepovedlo holkám, to naopak předvedli v plné parádě kluci – dvojnásobně motivovaní, neb kvůli nízkému věku Prokopa a Míši nemohli startovat na MK mladšího žactva. Kluci předávali v plné rychlosti a i díky tomu si doslova namazali na chleba všechny ostatní, starší a větší, štafety a potvrdili své kralování – kluci neprohráli v kraji ve štafetě už 2 roky!!!! výsledný čas 34,50 byl jen 12setin za jejich vlastním nejlepším výkonem ze závodu v HB.

Tahounem družstva byl Lukas Kučera, který získal 3x 4.místo (kriket 43,03m, oštěp 24,12m, dálka 433cm). dálka byla naší vůbec nejlepší disciplínou, všichni tři kluci bodovali, Prokop Fridrich byl 5. za 420cm, Míša Hubáček 10. za 377cm (aby kluci jsou ještě přípravka!). Nejlepší umístění zaznamenal Honza Klofáč, který zopakoval 3.místo z MK v běhu na 60m př.

Sice u toho chvilkami vypadal jako vrtulník, ale rychlej… (byť čas byl pomalejší, než Honza umí). Honza se Standou Ludvíkem se taky pro družstvo vydali sbírat body na výškařský sektor, Standa skočil nový osobák 123cm a byl 4., Honza 5.

Standa přidal body i za hody – v kriketu skončil 6.za 41,13m, v oštěp se mu moc nepovedl, přesto dosáhl na 9.místo.

Naši přípravkoví kluci Prokop s Míšou se představili i v bězích na 60m a 150m. Navzdory jasné výškové a silové nevýhodě doběhl Proky v obou bězích pro 9.nejlepší čas, Míša sice na bodíky nedosáhl, ale čas na 60m byl velmi slušný.

Klukům bohužel ještě chyběl Tomáš Křehlík, který týdnu utrpěl zranění paty.

CELKOVĚ dosáhli kluci na senzační 2.místo za Třebíčí a zatím drží druhé místo i v průběžném hodnocení družstev!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality