Mistrovství kraje Vysočina v hale přineslo medailové úspěchy i osobní rekordy

V sobotu 27.1. se v Praze v hale na Strahově představilo v kategoriích staršího žactva, dorostu, juniorů a dospělých 13 atletů Jiskry a rozhodně se neztratili.

Nejúspěšnější atletkou byla se dvěma cennými kovy Kačka Moravcová, která jako jediná brodská atletka získala titul , když vyhrála skok o tyči, čímž navázala na letní vítězství Báry Moravcové. Obě holky skočily 261cm (pro Kačku nový osobák), Bára měla smůlu na své úvodní výšce 241, kterou napoprvé na rozdíl od Kačky shodila, a především pak na výšce 281cm, kterou už překonala, ale „zapomenutá“ ruka lehce drnkla o laťku a ta spadla. Na Báru tak zbyla druhá příčka mezi dorostenkami. Obě holky startovaly v rámci kategorie žen, takže byly vyhlášeny i na 2., resp.3.místě mezi ženami za svojí kolegyní z tréninkové skupiny Jirky Burdy – Rafaelou Burda.

Holky napodobil i Vojta Trachtulec, kterému závod vůbec nevyšel podle představ, skočil také 261cm a musel se tak sklonit mezi dorostenci hned před dvěma soupeři, přesto přivezl hezký bronz. V dálce pak Vojta přidal „bramboru“ za osobák 536cm.

Kačka Moravcová překvapila rovněž v dálce, kde si novým osobním rekordem 468cm skočila pro bronz, na 5.místě výkonem 447 cm skončila loňská venkovní stříbrná dorostenka Kája Michelfeitová. Kája se už tolik neprala s rozběhem, o medaili a dost možná i o vítězství ji připravily ne úplně povedené skoky. 7.místo si „vyskákala“ Bára Bouchnerová, která se naopak s rozběhem trochu prala a byla nakonec ráda za 421cm. Dálka vůbec nevyšla Kačce Douchové, která sice obsadila mezi ženami 4.místo, ale s pokusy kolem 4m a 30cm nedošlapy rozhodně spokojená nebyla, stejně jako mezi dorostenkami Hanka Kvanková s jediným platným pokusem.

Kačka Douchová si spravila chuť ve skoku do výšky, kde překonala 152cm a vybojovala stříbro. Mezi dorostenkami jsme doufali v medaili Káji Michelfeitové, bohužel asi sobota Káje moc nepřála, skončila sice 4., ale 141cm ji moc radost neudělalo, obzvlášť když všechny výšky skákala na první pokus a 145 už znamenalo bronz.

Kačka se představila i na překážkách, kde startovaly jen dvě ženy z Vysočiny, čas 10,69 je o něco pomalejší než běžela v Táboře.

V koulařském sektoru se mezi dorostenci představili dva brodští zástupci – Láďa Jelínek zůstal výkonem 10,61m pouhých 11cm za svým osobákem a přinesl oddílu další druhý kov – bronz. Ondra Koubek vrhal poprvé 5kg koulí, 6.místo je tak solidní.

V bězích jsme se dočkali jednoho umístění „na bedně“ a několika příjemných překvapení. Stříbro mezi žáky vybojoval v běhu na 800m Filip Koreček časem 2:23,03.

Příjemně překvapil 4.místem Vojta Doležal v běhu žáků na 300m, když vylepšil svůj osobák z prosince o 0,8s na 43,67s a za bronzem zaostal o pouhou půlvteřinku. Vojtu napodobily i holky Moravcovy v běhu na 200m – Kačka doběhla 5. v krásném čase 28,07s, Bára hned za ní 28,93s – obě se svými časy zapsaly mezi 10 historicky nejlepší časů žen v našem oddíle. Báře bohužel stejně jako v tyči nepřálo štěstí – byla nalosována do 4.dráhy se startem v klopené zatáčce, navíc vedle ní diskvalifikovali soupeřku na startu, Bára tak de facto celý běh absolvovala sama neboť druhá soupeřka zaostala o 3sek. Běhy byly bohužel nasazeny značně nelogicky, v nejrychlejším běhu tak běžela Hanka Kvanková, která časem 31,77s skončila celkově 13. hned za Bárou Bouchnerovou.

Dorostenky si určitě vzala za vzor žákyně Eliška Plná, která na 150m moc potěšila krásným časem 21,87s a doběhla mezi 40ti děvčaty 11. Na stejné se představila i Adélka Piklová, která si vyrovnala osobák a nechala za svými zády ještě jedenáct dívek.

V kategorii juniorek se představila Verča Jelínková v běhu na 800m. Verči bohužel v průběhu závodu nebylo dobře a tak se cení především to, že vůbec doběhla a nevzdala.

Závody přinesly jak radost, tak i hodně ponaučení do dalšího tréninku – víme, co nám jde a na čem musíme dále pracovat. Bylo rovněž skvělé, že se mohli atleti setkat i s vynikajícími atlety mimo Vysočinu, neboť závody byly otevřené.

Medailistům moc gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci oddílu.

Závěrem chceme poděkovat i našim rozhodčím, kteří měli na starost řízení soutěží skoku do dálky a trojskoku.