Atletika logo

Jak se státi atletem

Domníváte se, že vy či vaše dítko oplýváte talentem pro atletiku? Měli byste chuť si to zkusit? Pak není nic snazšího, než si v sekci Informace pro zájemce najít, kdy trénuje odpovídající tréninková skupina a přijít se ukázat!

V současné době nepořádá náš oddíl velké náborové akce, většina skupin je průběžně doplňována novými zájemci o královnu sportů a dlužno dodat, že úspěšně. Najdete nás každý den na stadionu v čase od 16:00 do cca 18:30, pro začátek stačí pouze vhodné oblečení a obuv.

Věkové kategorie přípravky (2012 – 2015) a mladších žáků (2010 – 2011) se věnují všeobecné průpravě – rozvoj rychlosti, obratnosti, základy běhů, hodů, skoků. I závody těchto kategorií jsou víceboje – v případě Přípravek kombinace základních atletických disciplín a obratnostních soutěží (člunkový běh, slalom, překážková dráha, hod medicinbalem). Mladší žactvo pak soutěží již pouze v atletických disciplínách, ale vždy v rámci pětiboje.

Od kategorie starší žactvo a výše (2009 – ….) se pak atleti postupně specializují a rozvíjí dovednosti o schopnosti ve vybraných disciplínách.

NIKDY není pozdě ZAČÍT s atletikou – věděli jste, že mnoho špičkových atletů přesedlalo na atletiku ve věku 15 a více let z jiného sportu???

Další aktuality

ATLET ROKU 2023

Rok se s rokem sešel a před už za 4 týdny budeme znát letošní nejlepší atlety v Havlíčkově Brodě. Slavnostní zakončení sezóny ATLET ROKU 2023

Oddílová sleva na pomůcky na TEJPY.CZ

Nově se podařila dohodnout oddílová sleva na největším českém e-shopu s pomůckami pro rehabilitaci, cvičení apod. TEJPY.CZ. Z nabídky určitě zaujmou kvalitní tejpovací pásky, posilovací