28.8. Mistrovská neděle – MČR do 22 let, M kraje Vysočina žactva

Poslední srpnovou neděli čekaly naše svěřence hned dvě Mistrovství – juniorka Kačka Douchová nás reprezentovala na MČR do 22let v Brně, žactvo pak vyrazilo dobýt vavříny krajské do Třebíče.

Mistrovství ČR do 22 let, Brno

Ač věkem ještě juniorka, mezi mladými ženami se Kačka Douchová rozhodně neztratila. Bojovala statečně a velmi pěkným výkonem 39.90m obsadila v hodu oštěpem 10.místo. Nutno podotknout, že na finálovou účast už by Kačka musela hodit téměř osobák, což jak jistě uznáte nejde každý den. Rádi ale vyzdvihujeme, že mezi juniorkami, které se MČR22 účastnily, byla Kačka 3.!

KAČKO GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA REPREZENTACI ODDÍLU!

VÝSLEDKY

Mistrovství kraje Vysočina žactva, Třebíč

Zatímco Kačka bojovala v Brně, naši starší a mladší žáci soutěžili o tituly v Třebíči na krajském mistrovství. Očekávání trenérů byla velká, jednalo se o první velké závody po srpnovém soustředění. Bohužel již před závody přišlo hodně omluvenek – jak z rodinných důvodů, tak bohužel i nemoc připravila některé naše mladé atlety o možnosti ukázat, co v nich je. Nejvíc to určitě mrzelo Filipa Korečka, který by určitě byl schopen bojovat minimálně o 2 medaile. V pozadí by jistě nestál ani David Kocman či Adélka Karasová. Již před mistrovstvím bohužel ukončil svoji dosavadní atletickou kariéru talentovaný Dan Novák (a my věříme, že jen přerušil..).

Přes četné absence náš oddíl reprezentoval velmi solidní počet 9 atletů – 5 dívek a 4 chlapci. Rádi bychom těmto 9ti mušketýrům věnovali každému pár řádků, protože si to zaslouží všichni!

Láďa Jelínek –největší hvězda a neúspěšnější závodník. V kouli nebyl spokojen, něco tomu chybělo, možná i štěstí, přesto dosáhnul naše nejlepší umístění – 2.místo za skvělých 9,92m. V disku pak už Láďa spokojený byl, zlepšil osobák o 1,7 m a výkon 28m mu vynesl druhou medaili – bronzovou.

Ondra Koubek – v disku obsadil 5.místo, ale velký osobák 20,55 znamená posun o téměř 4 metry!! Páté místo si pak Ondra zopakoval i v kouli a i zde si výrazně vylepšil osobák na 8,19 m.

Vojta Doležal – čerstvý člen našeho vrhačského týmu (ale nikoliv našeho oddílu) absolvoval své první závody jako vrhač, technika sice ještě trošku kulhala, přeci jen zatím Vojta vrhá a háže krátce, ale Vojta je nesmírně důležitý tmel týmu a dříč a toho si trenéři velmi váží. Povzbuzuje, radí a rozptyluje chmury svojí věčně veselou náladou. A páté místo v kriketu v osobáku 31,26m jsou fajn 🙂

Zdenda Pecen – pěkné páté místo na 800 m, kousek za osobákem. Doplatil na pomalý začátek čela závodu a 400 m běžel sám v čele druhé skupiny a uhájil to. Závod na 150 m také zaběhl lehce za osobákem, ale bojoval a to se počítá.

Bára Moravcová – další medailistka! Velká pochvala od trenérů jednoznačně skvělý bronz v běhu na 200 překážek, navíc ve velmi pěkném čase 34,75s. Možná ještě větší radost, byť bez medailového třpytu udělala v hodu oštěpem, kde zlepšení osobáku o víc než 6 metrů na 29,33m a navíc i vyrovnané pokusy vynesly Báře 7.místo v nabité konkurenci. Věříme, že příště to už Baru bude lítat za 30.

Amálka Bártíková – Amálka si především zaslouží metál za statečnost – startovat hned ve třech těžkých technických disciplínách není sranda. V dálce si Amča skočila osobák 3,7m. Na výšce se si podepsala nervozita a docela vysoká základní výška, kterou bohužel nezvládla, i když některé pokusy byly nadějné. 200m překážek a 6.místo si pak zaslouží obdiv, protože šlo o první start po jarním ošklivém překážkovém karambolu.

Káťa Moravcová – teprve druhé závody zvládla Káťa bravurně. V disku i v běhu na 150m dosáhla výrazného zlepšení osobáku – disk o 2,5m na 19,75m a 7.místo, 150m za 21,51s je pak velký příslib do budoucna. Myslíme si, že v obou disciplínách má před sebou Káťa obrovský prostor pro růst výkonnosti a věříme, že díky své píli nebude na své medaile čekat dlouho.

Hanka Kvanková – S Hankou je to těžké 🙂 na 150 m i ve výšce si také vytvořila osobák, takže určitě pochvala. Je jen otázkou, zda by Hanku větší tréninková intenzita neposunula výše i v umístění… Ale podobně jako u Vojty – Hanka je naše sluníčko a její věčný úsměv je pro ostatní také důležitým motorem 🙂

Eliška – benjamínek družstva, prvním rokem mladší žákyně. V oštěpu měla Eli smůlu, protože její oštěp nezanechal značku a žádný z pokusů se neměřil – to je především daň za závodní nezkušenost. V kriketu pak už ukázala, co v ní je a výsledkem bylo výrazné zlepšení osobáku o 4 metry na 26,13m. I s během na 150m se Eliška popasovala dobře, zde doplácí především na to, že je ve srovnání s některými závodnicemi zatím menší postavy. Ovšem pro vás, kdo nevíte – Eliška úspěšně kloubí dva naprosto odlišné sporty, což je velmi náročné, obzvláště když patří mezi nejlepší mladé jezdce v ČR v buginách!!!! A my jen trneme, aby se nám z okruhů vracela celá 🙂

Štafety – bylo skvělé, že jsme po letech měli zastoupení jak mezi chlapci, tak i mezi dívkami. Díky rozsáhlé marodce pak došlo k unikátní situaci, kdy v naší štafetě běželi hned 3 vrhači!!! Kluci sice doběhli 3., ale díky diskvalifikaci Třebíče skončili nakonec druzí. Medaili však bohužel nedostali z důvodu nedostatečného počtu štafet které doběhly a byly klasifikovány (alespoň 3) – škoda, asi by to byla první vrhačská štafeta s medailí z Mistrovství kraje Vysočina :-))

Holky pak doběhly celkově 8., ale zase zde se staršími žákyněmi tam běžela Eliška (žákyně mladší). Ale hlavně holky vyhrály oddílovou sázku, že budou mít lepší čas než kluci, což se jim asi o 3 desetiny podařilo!

Závěrem jedno zamyšlení – jak jsme se již bavili s dětmi na soustředění – je škoda, že když je v lednu zveřejněna termínová listina závodů, tak si děti s rodiči nevyblokují těch 5-6 víkendů, aby mohli ukázat co natrénovaly. Proto atletiku děláme, abychom se zlepšovali, poměřovali při závodech a reprezentovali oddíl. Mistrovství se zúčastnilo 9 žáků a žákyň z 22 aktivních atletů! Pro příští rok se proto chystá zvýhodnění členských příspěvků právě pro ty, kdo závodí.

VÝSLEDKY

Fotky z obou mistrovství najdete jako obvykle ve Fotogalerii

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem