26.9.20201 FINÁLE KPD MLADŠÍCH ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ

Týden po přípravkách se v pětiboji utkaly i kategorie mladšího žactva ve Finále KPD v Třebíči. Stejně jako na přípravky jsme vyslali početně skromnější družstvo, nicméně nominovaní se prezentovali velmi pěknými výsledky a stejně jako děti z přípravek potěšili své trenéry.

Nejlépe se s konkurencí popasovala Bára Moravcová. Barča je atletkou teprve od jara, není tedy divu, že se s technikou disciplín ještě trochu pere, přesto skončila v konkurenci 45 dívek na celkovém skvělém 11.místě, když se hned v několika disciplínách dostala do elitní desítky: nejlepší výkon zkušeně předvedla v běhu na 800m v osobáku 2:53,96 skončila ve svém běhu druhá, celkově pak 6.! Podobně se Báře dařilo i v kriketu (7.místo 37,11m). Osobáky přidala i na 60m překážek 12.06s a 60m 9,52s. Druhou zástupkyní něžného pohlaví byla Hanka Kvanková, s moc pěkným osobákem na 60m 9,99s.

Mezi chlapci bojovali Dan Novák, Filip Koreček a Miřík Štursa. Miřík doplatil na pomalý běh na 800m, kdy musel svoji skupinu celou odtáhnout sám, zvítězil ve svém běhu o 10s a dosáhl hezkého času 2:50,99. Bohužel jej pak opustila štěstěna jako Prokopa Fridricha minulý týden a do cesty se mu postavila překážka, po které skončil v kotrmelcích. Při pádu si bohužel poranil ruku, na 60m a v míčku už pak nestartoval. Dan Novák obsadil skvělé 9.místo v dálce osobákem 396cm, pěknou spolupráci s Filipem Korečkem předvedl v běhu na 800m (2:50,99), 12.byl i na 60m 9,47s, slušně i házel a běžel překážky. Filip si udělal na 800m osobák 2:48,41, v kriketu Dana porazil o 6cm 🙂 za 33,38m.

Výsledky ukázaly, že jsme na dobré cestě – děti se technicky i rychlostně zlepšují, začínají se pomalu profilovat v některých disciplínách. Nemá smysl se přeměřovat se špičkovými závodníky své kategorie – žákovský věk je velmi ovlivněn rychlostí růstu a vyspělostí a přílišná zátěž může rostoucí organismus spíše poškodit.

Gratulujeme k osobákům a děkujeme za reprezentaci oddílu!!!

Výsledky

Fotky

Monča Popíková vykradla Čáslav

Byť venku padají občasné sněhové vločky, jaro se nemilosrdně hlásí ke slovu a běžecké závody roztáčí svá kola. Tradičního závodu Běh Vodranty se zúčastnily i