Atletika logo

23.10. Krajský přebor v přespolním běhu, Jihlava

Za chladného, ale nakonec příjemně slunečného počasí se v Jihlavě konal krajský přebor v přespolním běhu, který byl zároveň posledním závodem Běžeckého poháru žactva.

V nejmladší smíšené kategorii odvážně odstartovala Veronika Pytlíková, která se nakonec umístila na celkově třetím místě, mezi dívkami jejího věku však byla první. Stázka Nováková obsadila velice hezké šesté místo, mezi dívkami z Vysočiny však byla 2.

Viky Nováková v přípravce dívek zvolila od startu rychlé tempo a po většinu závodu se držela na druhém místě. V dramatickém finiši se velmi statečně utkala s dalšími dvěma závodnicemi a skončila velmi těsně na nepopulárním čtvrtém místě.

Bramborové medaile získali i mladší žák Filip Koreček, který zvolil rychlý tempový běh a bezpečně doběhl na čtvrtém místě, a Adélka Karasová, která naopak doplatila na rychlý závěr třetí závodnice. Pátá místa obsadili v kvalitních výkonech Miřík Štursa a Bára Moravcová. Pochvalu si zaslouží šestá Hanka Kvanková a osmá Amálka Bártíková, které se vydaly ze všech sil a odvedly bojovné výkony. Dan Novák, se zraněním po pádu na kole, obsadil hezké osmé místo, následován devátým Davidem Kocmanem. David opět na startu gentlemansky pustil všechny soupeře před sebe a po zbytek závodu prakticky pouze předbíhal.

Závod dospělých nebyl obsazen stejně kvalitně jako mládežnické kategorie. Slavomír Koreček doběhl celkově na pátém místě, mezi závodníky Kraje Vysočina se pak umístil jako třetí.

VÝSLEDKY

FOTKY najdete ve Fotogalerii

Další aktuality