Atletika logo

17.10. Běh o Barchan, Jemnice – Běžecký pohár mládeže 2021

V sobotu proběhl v Jemnici Běh o Barchan, inspirovaný tamní historickou tradicí. Před 700 lety údajně posílal Jan Lucemburský své choti Elišce Přemyslovně zprávy o svém postupu proti odbojným moravským pánům prostřednictvím běžců. Tyto události se v Jemnici připomínají v červnu lidovými kostýmovanými slavnostmi. Mladí atleti si mohli navíc připomenout tyto prapočátky vojenské telekomunikace přespolním během v jemnickém parku.
Sportovním výkonům hrálo do karet krásné slunečné počasí a příjemná atmosféra závodu. V mladších žákyních zvítězila Adélka Karasová, stříbro získala Amálka Bártíková. V silně obsazeném závodě mladších žáků získal čtvrté místo Dan Novák, následován pátým Filipem Korečkem.
Finále běžeckého poháru žactva a zároveň krajský přebor se uskuteční v sobotu 21. října v Jihlavě v městském parku Heulos.

Další aktuality

ATLET ROKU 2023

Rok se s rokem sešel a před už za 4 týdny budeme znát letošní nejlepší atlety v Havlíčkově Brodě. Slavnostní zakončení sezóny ATLET ROKU 2023

Oddílová sleva na pomůcky na TEJPY.CZ

Nově se podařila dohodnout oddílová sleva na největším českém e-shopu s pomůckami pro rehabilitaci, cvičení apod. TEJPY.CZ. Z nabídky určitě zaujmou kvalitní tejpovací pásky, posilovací