Atletika logo

14.4. NOVÁ SEZÓNA BĚŽCE VYSOČINY ZAHÁJENA: STŘÍBRNÁ VĚRKA A DVĚ PÁVOVSKÉ „BRAMBORY“

V pátek 14. 4. 2023 odstartoval již 48. ročník nejstaršího běžeckého podniku v našem regionu. I přes nepříznivé počasí se sjelo do Pávova u Jihlavy více než 50 nedočkavých vytrvalců a vytrvalkyň s cílem pokořit hlavní trať o délce 8 800 m.

To se nejrychleji povedlo ledečskému borci Petru Miláčkovi, který se objevil v místě určení za 32 minut a 6 vteřin. Na druhé pozici doběhl Jiří Nevoral z Nové Včelnice (33:33) a nenechal nikoho na pochybách, že i v letošním roce bude patřit k hlavním favoritům soutěže. Pomyslnou bronzovou medaili si pak pověsil na krk David Vaněk z Jihlavy (34:49), jenž se stal zároveň vítězem kategorie M39.

Mezi ženami potvrdila výbornou formu Olinka Krčálová z Polné (37:24), která si spíše v tréninkovém tempu doběhla bezpečně pro zlato. Za ní skončila Jihlavanka Lucie Sárová (39:06) a celkové třetí místo (zároveň stříbro v kategorii žen nad 45 let🥈) připadlo k velké radosti brodské Jiskry Věrce Sochorové (42:46).

Dobře si vedli i další členové oddílu: Vratislav Libánský (37:02 – celkové osmé místo) a Luděk Ševčík (45:27) obsadili ve svých kategoriích trochu smolná čtvrtá místa, Milan Vondra (37:49 – celkové 14. místo) pošetřil v závěru trochu síly, neboť ho následující den čekal šedesátikilometrový štafetový závod v okolí Znojma. Zabojoval i Honza Prášek (38:40), ale v deštivém počasí musel běžet bez brýlí, což mu činilo jisté komplikace. A neztratil se ani Kája Radkovský (43:24), který v loňském roce absolvoval všech dvacet podniků Běžce Vysočiny.

Fotogalerie

Další aktuality

ATLET ROKU 2023

Rok se s rokem sešel a před už za 4 týdny budeme znát letošní nejlepší atlety v Havlíčkově Brodě. Slavnostní zakončení sezóny ATLET ROKU 2023

Oddílová sleva na pomůcky na TEJPY.CZ

Nově se podařila dohodnout oddílová sleva na největším českém e-shopu s pomůckami pro rehabilitaci, cvičení apod. TEJPY.CZ. Z nabídky určitě zaujmou kvalitní tejpovací pásky, posilovací