1.4. MČR v přespolním běhu žactva, Jablonné nad Orlicí

Na „apríla“ se V Jablonném nad Orlicí uskutečnilo Mistrovství ČR v přespolním běhu mládežnických kategorií.

Z našeho oddílu byla nominována pouze Viktorka Nováková, prvním rokem mladší žákyně, především proto, aby nasbírala první zkušenosti z takové velké akce.

Trať dlouhou 2000m vedoucí po především po loukách zvládla Viki docela dobře, ve startovním poli skočila 64. (z 93.), doplatila především na nešťastné nasazení do zadních startovních řad – hodně sil tak Viki stálo předbíhat startující v řadách před ní.

Každopádně účast v závodě splnila účel – přespoláky jsou specifické a obzvláště děti se musí naučit být zdravě drzé a dravé při startu, nenechat se utavit nesmyslným tempem soupeřů atd. Věříme tak, že příští rok Viktorka ukáže co se letos naučí – mimochodem už letos byla mezi „svým“ ročníkem 2011 na slušném 22.místě.

Viktorie děkujeme za reprezentaci oddílu a držíme palce v dalších závodech!

Výsledky

Fotogalerie

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem