Atletika logo

1.4. Akce Zasaď les

S ohledem na stav lesů na Vysočině po kůrovcové kalamitě se náš oddíl dnes připojil k celostátní akci “Zasaď les”. A jelikož nám jde o zvelebování míst, kde se rádi a často pohybujeme, rozhodli jsme se zalesnit přímo stadion – tímto děkujeme Technickým službám města Havlíčkův Brod za zapůjčení bagru a malého jeřábu a také lesní školce Starkl v Čáslavi za výraznou slevu na vzrostlé dřeviny.

Nově vysázený lesopark jistě poskytne v očekávaném úmorném parném létě tolik kýžený stín a chládek.

Jediní protestující proti této akci byli trenér oštěpu a disku Jirka Doucha (tomu bylo přislíbeno, že před tréninkem projdou parkem plašiči ptactva a veverek ) a šéftrenér Jakub Fridrich. V tom se sice perou smíšené pocity s ohledem na jeho minulost biologa, nicméně jeho obava, jak se bude trénovat skok o tyči nebyla plně vyřešena. Prozatím se bude laťka umísťovat na větve a skokani musí zvolit vhodnou cestu, aby někde nezůstali viset…

Jinak se akce setkala s mimořádným zájmem všech složek, zejména pak u Brychtovy běžecké skupiny, jejíž členové mimořádně oceňovali, že během mnohahodinového kroužení po dráze nebudou permanentně vystaveni spalujícím paprskům slunce. Oddíl se také zavázal, že akci na přilehlých hřištích zopakuje každý rok ve stejný den, tedy 1.dubna.

P.S. stanovisko fotbalistů se nám do uzávěrky nepodařilo zjistit 😉

Další aktuality